Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Bederní svaly a pánevní dno – cesta do hlubin těla

26.11.2016So 9:30 - 17:00
 “Uvolněné bederní svaly (psoas) umožňují volné proudění energie mezi ledvinami a srdcem. Míšení ohnivé energie srdce a energie vody, díky němuž se srdce ochlazuje a ledviny zahřívají, je předpokladem pro zachování rovnováhy mezi energiemi ohně a vody v celém těle, tedy rovnováhy jin a jang vevnitř v nás.” Mantak Chia

Prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, zejména pánevnímu dnu. Ve východní tradici se tomuto svalu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Jeho přirozenou vlastností je “tekutění”. Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Podobnou cestou půjdeme i k pánevnímu dnu, zkombinujeme terapeutické, uvolňující a jemně posilující techniky pro živé, šťavnaté pánevní dno.

Kurz je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje a jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.
Kurz může být velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí.
Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

Seminář je inspirován úžasnou prací Liz Koch, která se svalu věnuje 40 let a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Program: objevování, uvolňování nejhlubšího svalu v těle. Jeho horní část – integrita a sebeprosazení, naše výživa. Dolní část – naše trávení, sexualita, uzemnění. Otevírání skrze hlas a pohyb. Zkoumání těla a jeho bio-inteligence (bio je život a naše cesta vede k procítění, jak naše tělo funguje). Pánevní dno a jeho vrstvy. Péče a výživa jednotlivých tkání spojených se svalem (páteř, kývač hlavy, kyčle, sacrum, ledviny, bránice) tak, abychom sebe vnímali jako celek.

Instrukce: volné pohodlné oblečení (pracujeme s pocity těla), ponožky, láhev vody. Vhodné je si nechat plány po kurzu otevřené, neboť práce s hlubokými svaly může být niterný prožitek, který má léčivý účinek. Součástí kurzu je tištěný materiál, ale doporučuji psací potřeby.

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
  • Míša Cusanová
1 500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám