Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Bederní svaly – emoční svaly

27.05. - 28.05.2017So 9:30 - Ne 13:30

Bederní svaly – prožitek a uvolnění – sobota

Prožitkový 4. hodinový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Bederní svaly jsou svaly, které jsou  v těle podobny spíše ligamentu (spojnici) a touží tak trochu po jiném zacházení, než jsme zvyklí u jiných svalů. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout? Proč se mu říká sval našeho bezpečí?

Jeho přirozenou vlastností je “tekutění”. Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje a jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede nejen hluboko do těla, ale také poznáme různá propojení a souvislosti nejen na fyzické úrovni.  Cvičení  je velmi jemné a odehrává se na mnoha rovinách.
.

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, která se svalu věnuje 40 let a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu.  Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Program: objevování, uvolňování nejhlubšího svalu v těle. Jeho horní část – integrita a sebeprosazení, naše výživa. Dolní část – naše trávení, sexualita, uzemnění. Otevírání skrze hlas a pohyb. Zkoumání těla a jeho bio-inteligence (bio je život a naše cesta vede k porozumění, jak naše tělo funguje). Péče a výživa jednotlivých tkání spojených se svalem.

Instrukce: sebou volné pohodlné oblečení ve vrstvení (pracujeme v klidu), ponožky, láhev vody, případně psací potřeby.

Bederní svaly – emoční svaly – neděle

Kurz může volně navazovat na sobotní část nebo může být navštíven zvlášť, ale pro ucelenost předání doporučuji navštívit sobotní část.

Prožitkový 4. hodinový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Bederní svaly jsou svaly, které jsou  v těle podobny spíše ligamentu (spojnici) a touží tak trochu po jiném zacházení, než jsme zvyklí u jiných svalů.  Proč se mu říká sval našeho bezpečí? Jak souvisí s našimi emocemi?

Tento kurz bude více zaměřen na emoční stránku tohoto svalu – nejhlubšího svalu v těle, který je propojen s limbickým systémem a na fyzické, lokální úrovni mimo jiné je v těsné blízkosti břišní nervové ganglie (břišní mozek).

Jeho přirozenou vlastností je “tekutění”. Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje a jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí, ale i problémy emočního rázu. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce i emocemi a pocity, tak abychom se cítili uvolněni v mnoha rovinách. Cvičení jsou jemná, ale hluboká.

Témata cvičení: Psoas a břišní mozek. Hloubka v čase a prostoru. Integrita, inteligence, intuice našeho těla. Limbický systém. Tekutiny v těle a jejich jemná síla. Tělo a emoce.
Workshop je mimo jiné inspirován úžasnou prací Liz Koch, která se svalu věnuje 40 let a Míša Cusanová je v jejím referenčním listu. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Michaela Olivie Cusanová
Poznámka k ceně:Jeden den: 820 Kč, oba dny: 1500 Kč.
1 500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám