Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Bederní svaly – emoční svaly

15.01. - 11.01.2017Ne 9:30 - St 13:30

Prožitkový seminář bude věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Bederní svaly jsou svaly, které jsou  v těle podobny spíše ligamentu (spojnici) a touží tak trochu po jiném zacházení, než jsme zvyklí u jiných svalů. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout? Proč se mu říká sval našeho bezpečí? Jak souvisí s našimi emocemi?

Jeho přirozenou vlastností je “tekutění”. Seminář bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje a jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Seminář je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce i emocemi a pocity, tak abychom se cítili uvolněni v mnoha rovinách.

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, která se svalu věnuje 40 let. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Instrukce: sebou volné pohodlné oblečení ve vrstvení (pracujeme v klidu), ponožky, láhev vody. Součástí kurzu je tištěný materiál. V poledne budeme mít hodinovou pauzu na oběd.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Michaela Olivie Cusanová
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám