Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Bederní svaly a tekutinové tělo

28.01.2018Ne 10:00 - 17:00

Bederní svaly (Psoas) jsou mostem mezi dolním a horním tělem, který je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří Taoisté s tímto svalem pracovali. Věděli, jak velký vliv má na naše celkové prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Psoas je uložen hluboko v našich útrobách, je součástí našeho emočního vnímání pocitu bezpečí a je vlastně uložen v tekutinách našeho těla. Na našem semináři sev první části budeme se svalem seznamovat, prociťovat, uvolňovat skrze jednoduché, ale účinné cvičení. Podíváme se do svého těla, našeho středu a budeme se vracet k vlastní přirozenosti.

Ve druhé části dne se pak budeme nořit do tekutinového těla – naše tělo je skoro z 80 procent složeno z vody a jsou to právě tekutiny, které nám pomohou uvolnit náš nervový systém – a svaly, zejména ty nejhlubší – jsou s nervovou soustavou převelice propojeny. Celodenní kurz nám tak může nabídnout hluboké a léčivé ponoření se do nás samých skrze jemnou hravou somatickou práci s tělem.

Budeme objevovat:

Horní a dolní část psoatu (bederních svalů)

Metodou léčení budeme zkoumat vztahy mezi jednotlivými částmi těla a jejich reciproční vliv na bederní svaly

Účinné relaxační techniky pro uvolňování nejhlubších svalů

Páteř – jsme „páteřní organismus“

Tekutinové tělo (se kterým „pracuje“ např. kraniosakrální terapie)

Cvičení je, mimo jiné, inspirováno přístupem mé učitelky Liz Koch (autorky např. The Psoas Book) k bederním svalům a také Continuum Movement® – studia fluidního pohybu, zakladatelky Emilie Conrad.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Michaela Olivie Cusanová
1 800 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám