Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Bali Retreat

06.03. - 19.02.2019St 16:00 - Út 12:00

Dvoutýdenní jógový pobyt na Bali s Denisou Sengerovou.

        

Jógový retreat je příležitostí jak proniknout hlouběji do jógové praxe. Je to čas, který věnujeme sobě, svému růstu, kde můžeme vypnout, zanechat za sebou všechny povinnosti, ponořit se do sebe a tak si umožnit lépe se poznat.

        

6. – 19. března 2019 

CENA (za osobu)

23.730 Kč sdílený dvoulůžkový pokoj (standard)

25.930 Kč sdílený dvoulůžkový pokoj (de-luxe s terasou u bazénu)

Cena zahrnuje 13 nocí ubytování ve sdílených apartmánech po dvou (cena pro samostnatného člověka na apartmán na vyžádání), vegetariánskou/veganskou bio polopenzi, snídani ve formě bufetu s velkým výběrem každé ráno společně po praxi, večeře každý druhý den a 13 dní praxe ashtanga jógy. V ceně není zahrnuta letenka, letištní transfer, pojištění a případné výlety.

        

Samadi Bali, Canggu, Bali, Indonésie

Lektorka: Denisa Sengerová

Max. počet 15 studentů

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo budete mít rezervované po uhrazení částky převodem na účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uveďte “Bali Retreat”.


DENISA SENGEROVÁ

Je studentkou a učitelkou ashtanga jógy. Ashtangu praktikuje posledních 10 let, pod dohledem svého učitele Sharatha Joise, za kterým každý rok jezdí do KPJAYI (K. Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute), Mysore, Indie.

V září 2015 založila SHALA Prague, místo věnované praxi jógy v tradici parampary a výuky mysore stylu. Denisa je zatím jediný KPJAYI autorizovaný učitel v Čechách a na Slovensku.

Více o ashtanze, mysore stylu a józe na stránkách Shaly a blogu www.shala.cz/blog.

 

Další informace

Studio:Samadi Bali
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz/rezervace. Místo budete mít rezervované po uhrazení částky převodem na účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uvádějte "Bali Retreat".
23 730 
Zpět na vyhledávání

 

ROZVRH

Výuka bude rozdělena na ranní a odpolední blok. Každé ráno začneme ásanovou praxí formou mysore nebo vedených lekcí, následovanou pranayamou. Ideální čas pro praxi je za úsvitu, po probuzení, kdy má energie kolem nás největší potenciál. Náš trávicí systém je prázdný a tělo se tak může soustředit na detoxifikaci. Po praxi bude následovat brunch (snídaně) formou bufetu. Odpolední část obsáhne filosofii, teorii praxe s praktickými ukázkami a workshopy, anatomii, chanting, meditaci a ukázky očistných technik. Během dne bude mít každý prostor na osobní aktivity, koupání v oceánu, poznávání místní kultury nebo společné výlety. 

OBSAH

Asana – Pravidelná praxe nám pomáhá udržovat zdravé tělo, vyčištěné od nemocí a toxinů, zbavené přebytečného tuku. Ásana nás učí vnímat naše tělo na fyzické, emocionální, mentální a energetické úrovni, dobíjí nás energií, způsobuje flexibilitu a buduje sílu.

Pranayama – je práce s dechem, pomocí které se učíme harmonizovat energetické tělo, učíme se prodlužovat a vyrovnávat dech (stejně dlouhý nádech jako výdech), ladit doshy (kvality přírody a těla, které jsou tři: kapha, pita, vata), zklidňovat mysl a tím otevírat náš duchovní potenciál.

Meditace – jako technika pozornosti, přítomnosti, odbourání vnějších vjemů nám pomáhá se zklidněním, stresem a učí nás jak vědomě pouštět na povrch staré emoce a mentální návyky (samskara), tak abychom dosáhli vyrovnaného duševního stavu a stability.

Kriyas – očistné techniky těla, které podporují ásanovou praxi, obvzlášť vhodné pro ty z nás, kteří žijí ve velkých městech, odstraňují nežádoucí toxiny ze stravy, vody, vzduchu a další.

Mudry – jogínské techniky sloužící k přesouvání energie do určitých částí těla nebo směru za konkrétním účelem.

Sanskrit Chanting – předříkávání manter a védických suter/textů. Sanskrit je starodávná, posvátná řeč, v jejímž jazyce byly sepsány védické texty. Toto učení říká, že pradávné vědomosti jsou v této řeči zakódovány. Při přednášení textů v Sanskrit (chanting), naše tělo rezonuje, vydává vibrace, které slaďují naše čakry.

Anatomie – základní znalost anatomie a těla nás přivede k hlubšímu uchopení naší ásanové praxe. Pohybové návyky (kinesiologie), svalové skupiny, jak spolu některé ásany souvisejí, jaký vliv jednotlivé ásany mají na nervový, hormonální, lymfatický a další systémy, a na jednotlivé orgány. Pochopení energetického těla, jemnohmotný nadi systém a čakry.

Filosofie – jógová filosofie, čerpaná z védického učení, popsaná v textech jako Patanjaliho Jóga Sutry, Hatha Jóga Pradipika, Bhagavad Gita, Upanishady a další, která nám pomáhá pochopit proces transformace, který v člověku praxí jógy započne a náš přechod do vědomějšího stavu bytí.

STRAVA

90% úspěchu ásanové praxe tvoří strava, která by měla být ideálně sattvická (kultivující pranu – životní energii). Taková strava zároveň podporuje naši mentální a emocionální pohodu. Jogínská strava by měla být lehká, plná živin, vitamínů a minerálů, vyvážená, pokud možno bio, čerstvá, bez konzervantů, doplněná o superpotraviny. Samadi Bali, kde se retreat koná, má vynikající kuchyni, uzpůsobenou potřebám praktikantů jógy. Strava je zde veganská (tak jako ve většině Ásie se ani na Bali moc nepoužívají mléčné výrobky) a hostům vycházejí vstříc v jejich nárocích na alergie a speciální stravu. Všechny potraviny jsou bio.

Během pobytu se naučíte jak podporovat své tělo vhodnou stravou, jak se léčit pomocí superpotravin, bylinek, raw stravou, uděláme několik výletů na zajímavá místa, v případě zájmu můžeme mít kurz vaření.

Každý den budeme mít po ásanové praxi společný velký brunch/snídani formou bufetu a každý druhý den večeři v Samadi Bali. Tak budeme mít prostor pro výlety, aniž bychom se museli vrátit na čas zpět a možnost prozkoumat spousty úžasných restaurací všude po ostrově.

UBYTOVÁNÍ

www.samadibali.com

Pokud se na Bali chystáte poprvé, pochopíte proč se mu říká země bohů. Položen mezi ostrovy Lombok a Java, tento malý ostrov má chrámy a sochy inspirované hinduistickou mytologií na každém kroku. Balinézská architektura čerpá z řemeslné tradice a obrovský talent místních umělců a artisanů můžete vidět úplně všude. Jejich smysl pro harmonii a krásno je často dechberoucí.

Samadi Bali se nachází v Canggu, na jihu ostrova, pár minut od pláží Echo a Batu Bolong. Samadi Bali je určeno pouze k jógovým retreatům a praxi jógy. Součástí areálu je wellness centrum s masážemi a různými typy léčivých technik, bazén, který budeme mít pouze pro sebe a restaurace.

Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích typu Standard nebo DeLuxe. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, klimatizaci, wifi a denní úklid. K dispozici je také po celý den voda, čaj a káva.

VÍZA & OČKOVÁNÍ

Při pobytu do 30 dní je vízum při příjezdu. Pas musí mít platnost více jak 6 měsíců. Při pobytu delším jak 30 dní je nutné vízum předem.

Očkování na Bali není nutné.

 Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám