Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ayurvéda a její očistné techniky

20.05.2018Ne 9:00 - 16:00
Ájurvéda je starobylý systém holistické medicíny, který pochází – podobně jako jóga – z Indie. Často se překládá i jako věda o živote, či nauka o dlouhověkosti. A jak na to se alespoň v základech dozvíte na našem novém semináři.

Seminář je určen každému, kdo se zajímá o zdravý přístup k životu, chce svůj zdravotní stav vrátit do rovnováhy, a nebo se chce dozvědět, proč má častý pocit, že na něj všeobecná doporučení zdravé výživy zkrátka neplatí. V tom totiž tkví největší tajemství ájurvédy – v poznání, že je každý člověk jiný, jedinečný. V každém člověku převládají jiné prvky a dominuje jiná dóša, a proto i výživa musí být u každého jiná, konkrétnímu člověku přizpůsobená. Na semináři se seznámíme se základními principy ájurvédy, aby měl každý účastník možnost sám si uvědomit, které elementy u něho převládají a která z ájurvédských regulátorů, dóš – Váta, Pitta, Kapha – u něho převažuje. Vysvětlíme si, jak v našem těle funguje Agni – trávící oheň a jak podpořit trávení. Zaměříme se také na očistu z pohledu ájurvédy, protože očista je prvním krokem k nastolení harmonie v těle. Toxiny a různé odpadní látky nahromaděné v těle se v terminologii ájurvédy nazývají áma. Naučíme se, jak ámu z těla „vyhnať“ a jak si sestavit vhodný jídelníček.

  • Dozvíte se, co je to ájurvéda a jaký je rozdíl mezi ájurvédou a západní medicínou
  • Jaké elementy se nacházejí v nás i okolo nás, a proč jejich nerovnováha způsobuje problémy
  • Představíme si základní tělesné typy, známé jako Váta, Pitta a Kapha, a povíme si, které potraviny jsou pro jednotlivé typy vhodné a nevhodné, a proč je to tak
  • Vysvětlíme si, jak v těle funguje Agni – náš trávící oheň
  • Povíme si, jak vzniká v těle áma a jak se jej zbavit – představíme si očistu z pohledu ájurvédy
  • Ukážeme si, jak poznatky ájurvédy zakomponovat do svého života a jak vypadá každodenní život s ájurvédou – dinačárija

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (8)
Instruktoři:
  • Jana Gurníková
1 680 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám