Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ásany a meridiány (játra a žlučník)

25.04.2015So 18:45 - 20:15

Tato lekce bude věnována fokusu na játra a žlučník, které jsou v tomto čase nejvíce zatížené, je nenásilnou fúzí jógové přístupu s fyziologií TČM.

Meridiány jsou energetické dráhy těla, kanály energie, které jsou velmi úzce spojeny s orgány, tkáněmi a strukturami lidského těla a jeho funkcemi. Mají přesně danou dráhu, probíhají 3 až 5 milimetrů pod kůží člověka a v určitých bodech vystupuji až na povrch, tato místa jsou známá jako tzv. akupunkturní body.

Těmito drahami protéká čchi, tedy životní energie, životní síla v nás. Ta se projevuje různými způsoby a cestami, nejen na fyzické úrovni, ale též psychicky, duševně. Počátky nemocí a psychické disharmonie začínají dle východní medicíny vždy u energie těla člověka. Čištění a stimulace těchto energetických drah výrazně vypomůže zlepšit a posílit zdraví na fyzické i psychické úrovni a posílí přísun životní energie Energetických drah je velké množství, ale při práci s energiemi se pracuje především s dvanácti hlavními drahami. Každá z těchto drah má svou vlastní charakteristiku, přesný průběh, má vztah k jednotlivým orgánům. Seznámíme se dvěma dráhami , které jsou charakteristické pro nadcházející období zimy – meridián ledvin a močového měchýře, plic a tenkého střeva. Speciální lekce bude koncipována jako seznámení se s drahami. Následně se v plynulém sledu propojí ásany, které svým charakterem podpoří konkrétní dráhu. Po několik dechů se setrvá intenzivně skrze dech napojí na jemnou energii v drahách…. dojde k tomu, že přes fyzické tělo uvolníme, rozproudíme tu energii v meridiánech a tím docílíme rozvod prány – energie (čchi) po celém těle.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Ing. Zuzana Jetenská
230 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám