Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ásanová laboratoř: série workshopů k objevování pohodlnějších ásan

12.03.2017Ne 10:00 - 13:00
  • neděle 12.3. ÚrdhvaDhanurásana – bezbolestně klenuté záklony

  • neděle 9.4. Sarvángásana- jak zazářit ve svíčce bez ztuhlého krku

  • neděle 18.6. Padmásana – aneb bez zničených kolen a kotníků k pohodlnějšímu sedu

Jednou z nejčastěji citovanou pasáží ( v současné jógové komunitě ) z Patandžaliho Jóga Sútry je sútra II.46.: “sthirasukhamásanam”. Tato sútra vyjadřuje vlastnost jógové pozice – spojení stálosti či pevnosti pozice s uvolněním a lehkostí. Přestože se tato sútra týká především meditačních sedů (v kontextu vzniku Jógasútry), její stručný a výstižný popis dnes využíváme k vystižení podstaty jógového cvičení obecně.

Pokud se cvičení jógy omezuje na gymnastickou práci s tělem a soukání sebe sama do pozic (či se tak rádi necháváme soukat do pozic od učitelů za pomocí tzv. “adjustmentů” nebo dopomocím do pozic), často se ochuzujeme o důležitou esenci jógového cvičení – a to o práci s naší pozorností (a trpělivostí). Možnost postupně “dospět” k nějaké pozici nám dopřává čas uvědomit si, co se s tělem, dechem a myslí odehrává.

Ásanová laboratoř označuje sérii workshopů, které budou mít za cíl zpřístupnit některé vybrané jógové ásany. Zaměříme se právě na ty hojně cvičené, které jsou opředené mnoha mýty a klišé. Ukážeme si, na jakých principech pohybu stojí, jak je hravě vtělit či jak na nich přímo či oklikou pracovat. Na workshopu budeme vycházet z principu vinjása jógy, jógové terapie a některých somatických metod, které nám pomohou pozornost lépe nasměrovat.

neděle 12.3. ÚrdhvaDhanurásana – bezbolestně klenuté záklony

Záklonové pozice jsou elegantní a často obdivované pozice z jógového světa. Jednou z nich je pozice mostu (úrdhva dhanurásna). Jak uvolnit přední část těla, rozpohybovat hrudník, otevřít ramena a bez velkého úsilí vplout do mostu? Dají se záklony rozpohybovat i jinak než lámavým přístupem typu “cirkus Humberto”?

neděle 9.4. Sarvángásana- jak zazářit ve svíčce bez ztuhlého krku

Svíčka je občas označována za “krále” či “matku” jógových pozic, cvičí se nejenom na lekcích jógy, ale i na hodinách tělocviku. Přestože je pozice “lidově” známá, jen málokdo dokáže “svíčkovat” bez kompromisu v krční páteři, hrudníku a ramenou. Jak nestát na svém krku, jak se do svíčky elegantně dostat a v kterých situacích je lepší svíčku nahradit, bude hlavním tématem setkání.

neděle 18.6. Padmásana – aneb bez zničených kolen a kotníků k pohodlnějšímu sedu

Jógové cvičení je často spojované s velikou mobilitou kyčelního kloubu, můžeme si představit pozice lotosu (padmásana) či nohy za hlavou (eka páda šíršásana), které jsou “symbolem” pokročilé jógové praxe. Jak se však k těmto pozicím dostat bez urputných pokusů, které častokrát vedou ke zranění a bolestem nejenom kyčlí, ale především kolen a kotníků?

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Poznámka k ceně:cena: 640 Kč za jednotlivý workshop, 1500 Kč za celou sérii.
640 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám