Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Adjustment TrainingKurzy pro instruktory

07.05.2016So 9:00 - 19:00

V tomto dvoudenním tréninku si ukážeme, jak účastníkům vašeho kurzu nebo také vašim kamarádům, či partnerovi, posunout zážitek z cvičení ásan na vyšší úroveň.

Umožníte jim dostat se tam, kam by se sami nedostali a zintenzivníte účinky, kterých jednotlivými ásanami mohou dosáhnout – ať už jde o viditelné protažení zkrácených a ztuhlých svalů, o úlevu od psychického tlaku, stresu nebo o prohloubení dechu a následnou korekci tepové frekvence, hormonálních procesů a metabolismu.
Zkrátka, aby se do ásan mohli položit naplno a získali z nich maximum.

Absolvováním tréninku získáte
Ať už jógu děláte profesionálně nebo jako hobby, naučíte se KDY, KDE a JAKý typ adjustmentu použít, co si během adjustmentu pohlídat, abyste se nakonec sami nevyčerpali a neskončili hůř, než ten, koho adjustujete 🙂 a také principy, kterými se řídit, aby byl adjustment efektivní a lekce harmonicky směřovala k cíli, který sledujete.

Tento tréning je také přípravou na Kurz pro učitele jógy, který se uskuteční na podzim tohoto roku.

O absolvování tréningu získáte certifikát.

Na co se můžete těšit
1. Práce ve dvojicích. Všechny ásany si vyzkoušíme ve dvojicích, abychom probranou teorii ihned použili v praxi a vy jste tak viděli, jak reagovat na různé provedení ásan, jaké varianty adjustmentu při vedení lekcí použít a na co se při adjustování zaměřit.

2. Ásany. Pro názornost nám poslouží ásany převážně z první a druhé série Ashtanga Vinyasa jógy, protože právě tento styl cvičení ásan je adjustmentem charakteristický. Přestože jde o základní ásany, navíc plynoucí v určitém rytmu, podíváme se i na další ásany z hatha jógy (liší se od ashtangy pouze přístupem, s jakým se zaujímají a na co se v nich cvičící soustředí) a ukážeme si, jak v nich cvičícím asistovat a posunout je dál.

3. Varianty ásan. Většinou nikomu, kdo se do cvičení ásan pustí, nedovolí tělo hned na začátku zaujímat ásany
v plném provedení nebo tolik jako nyní vám. Proto si ukážeme také modifikace jednotlivých ásan a jak adjustovat i v těchto jednodušších variantách, aby účinky jednotlivých pozic mohli vašim prostřednictvím snáz vnímat i ti začínající.

4. Psychologie. Ne každému může vyhovovat váš přístup a adjustment vůbec. Řekneme si proto i několik zásad, kterých je vhodné se držet, aby se lidé na vašich lekcích cítili dobře a rádi opět přišli.

Další informace

Studio:Yogaspace Praha (1)
Instruktoři:


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám