Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pránájáma v KarlíněOtevřené lekce jógy

16.10. - 05.08.2020St 19:10 - St 20:10

Zveme Vás na pravidelnou otevřenou 60 min. lekci „Pránájámy„, která se koná každou středu od 19.10 do 20.10 hod. v jógovém studiu Yoga Shala Karlín (poblíž Karlínského náměstí). Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Prāāyāma znamená kontrola („ayāma“životní energie („prāa“). Je to to starověká jógová technika, kde je prána kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naší mysl, tzn. i naše emoce, stres, strach, úzkosti apod.

Pravidelná praxe pránájámy vede k vyšším stupňům jógy od stažení smyslů dovnitř, přes koncentraci až po stav meditace. Časem se náš dech natolik zpomalí, že už ho ani nevnímáme, žádné myšlenky nepřichází a nám je skvěle 🙂 Jak? To je takový klid a štěstí, že se to slovy nedá popsat a musí to zažít každý sám, aby pochopil 🙂 A kdo to někdy zažije, už s pránájamou nikdy nebude chtít přestat. Jen je potřeba pravidelná vytrvalá praxe podpořená dávkou trpělivosti. Aneb vše, co skutečně za něco stojí, nezískáme hned, ale musíme se k tomu postupně s pokorou a trpělivostí propracovat.

Pránájáma má nespočet benefitů: ● prodloužení délky života, která je úměrná tempu našeho dýchání ● zvýšená absorpce kyslíku (zvýšená schopnost vyžívat plíce) ● kontrola emocí a myšlenek (mentální stabilita, jasná mysl, odolnost vůči stresu) ● zlepšená koncentrace, paměť a posílení síly vůle ● čistí a uvolňuje dýchací cesty ● snižuje vysoký krevní tlak ● pomáhá u psychosomatických onemocnění jako je nespavost, deprese, atd. ● ulevuje od stresu, úzkosti, nervozity, bolestí hlavy a únavy ● posiluje imunitní systém a zlepšuje trávení ● pomáhá s detoxikací ● zvyšuje energii a uvolňuje svaly ● pomáhá k tomu, aby se člověk cítil dobře, byl uvolněný a šťastný 🙂

Budeme se na Vás těšit 🙂

Více info o studiu zde: www.yogakarlin.com

Podrobnější informace o lekci pránájámy a o lektorce: www.yogamandala.cz/cs

Další informace

Studio:Yoga Shala Karlín (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervujte si své místo na lekci předem, prosím, zde: https://yogakarlin.isportsystem.cz/ Ať víme, že s Vámi můžeme počítat :-) Přihlašujte a odhlašujte se prosím nejpozději 2 hodiny před začátkem lekce. Pokud se včas neodhlásíte a na lekci nedorazíte, vstup Vám bude při příští návštěvě studia odečten. Děkujeme za pochopení.
Poznámka k akci:Podložky, deky, bločky a další jógové pomůcky jsou na místě samozřejmě volně k zapůjčení. Žádné speciální vybavení ani oblečení ale nepotřebujete - vezměte si pohodlné oblečení, ve kterém se Vám bude dobře sedět na zemi a nebude Vás nic škrtit (hlavně v oblasti břicha a hrudníku).
Poznámka k ceně:Základní cena 200 Kč/lekce, ale v případě předplacení více lekcí nabízíme slevu (např. 160 Kč/lekce) - viz info na yogakarlín.com
200 
Zpět na vyhledávání

Pravidelné lekce se konají každou středu od 19.10 do 20.10 v jógovém studiu Yoga Shala Karlín. Na této lekci se necvičí, ale většinu lekce prosedíme a konec pak proležíme na zemi 🙂 Proto si vemte oblečení, ve kterém se Vám pohodlně sedí na zemi.

A přitom budeme sledovat svůj dech a různými technikami se učit ho regulovat a ovládat. Neboť kdo ovládne svůj dech, ovládne i svojí mysl 🙂Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám