Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jana Mikšíčková

Józe jsem se začala věnovat v roce 2013, kdy jsem objevila ashtanga jógu, což mi doslova změnilo život. Tehdy jsem jako právník hodně pracovala, byla ve velkém stresu a štvalo mě to. Jóga byla tím jediným, na co jsem se vždycky těšila. Ohromně mě to nadchlo. Netrvalo dlouho, všeho jsem nechala a odjela se učit jógu do města Mysore v jižní Indii, odkud se kdysi ashtanga rozšířila do světa. Mysore mi natolik učarovalo, že se tam pravidelně vracím za svým učitelem dodnes.

V Mysore jsem nejdříve studovala u R. Saraswathi Jois (Sri K.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute) a u Bharata Shettyho, dlouholetého studenta BKS Iyengara, a Pratimy Giridhar (Aananda Yoga India), kde jsem si později udělala učitelský trénink Yoga Alliance RYT 500 hodin. Setkala jsem se také s dalšími zajímavými a inspirativními učiteli jako je David Swenson, u něhož jsem absolvovala učitelský trénink na první sérii ashtanga jógy (yoga chikitsa), na nějž jsem navázala druhou sérií (nadi shodana) u Manju Joise.

Moje vnímání jógy jako způsobu života ale nabralo zcela nový rozměr, když jsem v Mysore potkala svého učitele Vinaye Kumara (Prana Vashya Yoga Shala). Vinay mi pomohl uvědomit si, že jóga není jenom o jógových pozicích, ale může dát člověku mnohem víc, než si kdy dokázal představit, a otevřít mu konečně oči. Časem mne Vinay také autorizoval/certifikoval k výuce prana vashya jógy, jenž založil a která se odtud šíří dál do světa.

Studentům jógy se tak snažím předat to, co jsem se naučila, s nadšením je inspirovat k vlastní praxi jógy nejen na jógové podložce ale i v životě a sdílet s nimi energii, vnitřní klid a zároveň radost, kterou jóga přináší 🙂 Věřím, že jóga je jenom jedna a každý si v ní může najít to, co zrovna v životě hledá, a dojít tak krásnou byť někdy strastiplnou cestou k poznání sebe sama.

Můžete mne kontaktovat pro soukromé lekce nebo se k nám přidat na kurzy pránájámy nebo prána vašja jógy v Praze. Aktuální informace najdete zde: www.yogamandala.cz/cs

Styly jógy:Ashtanga yoga, Hatha jóga, Prana Vashya jóga, Pranayama, Radžajóga, Terapeutická jóga, Vinyasa jóga
Kvalifikace:* RYT 500 hodin (Yoga Alliance), Ananda Yoga India pod vedením Bharata Shettyho, dlouholetého studenta BKS Iyengara, Mysore, Indie * Učitelský trénink 1. série ashtanga jógy s Davidem Swensonem, Ashtanga Yoga Paris, Paříž, Česká republika * Učitelský trénink 2. série ashtanga jógy s Manju Joisem, European Academy of Ashtanga Yoga, Praha, Česká republika * Kurz poradce pro výživu a suplementaci * Učitelský trénink prana vashya jógy u Vinaye Kumara, Mysore, Indie
Aktuální rozvrh:www.yogamandala.cz/cs
Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám