Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víkend s jógou na Valašsku “Mezi nebem a zemí”

24.07. - 26.07.2015Pá 17:00 - Ne 14:00

Po dvou proběhlých pobytech jsem pro vás připravila v pořadí třetí víkend s jógou na krásné horské chatě Antarik v Javorníkách. Teplý červencový víkend přímo vybízí k venkovnímu jógování a tichému rozjímání v krásném okolí chaty, které mj. skýtá nově vytvořený koutek s buddhou pro meditaci.

I tentokrát jsem pro vás připravila zajímavý a bohatý program, plný jógových lekcí, workshopů a povídání o józe (podrobný program níže). Chtěla bych především zmínit speciální workshop zaměřený na harmonii v oblastí kyčlí. Možná to netušíte, ale často právě v této oblasti těla pramení příčiny problémů se zády, skolióz a dalších tělesných potíží. Během své individuální praxe s lidmi jsem propracovala jakýsi vlastní systém, jak pomáhat s tělesnými dysbalancemi. Kombinuji poznatky z jógy, fyzioterapie, Dornovy metody a maximálně se snažím o individuální přístup. Na konci pobytu tedy možná odejdete po “stejně dlouhých nohách” a budete o poznání “symetričtější”.;-)

Horská chata Antarik leží v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je jedinečná tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu – uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci – určitě si vyberete z mnoha žánrů – od jógy až po beletrii. Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty.

Uprostřed léta se tedy můžete těšit na oázu klidu a relaxace ve svěží horské přírodě. To vše za přítomnosti příjemného personálu a také přátelských zvířátek:-). V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze, lekce jógy, přednášky a besedy nejen o józe. Doprava zahrnuta není. Dále je k dispozici venkovní bazén, sauna, masážní studio, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, společenská místnost s TV, wifi, kulečník, jízdárna ve Francově Lhotě a další.

Podrobnosti:

MÍSTO: horská chata Antarik (http://antarik.cz/), Valašská Senice 1, okr. Francova Lhota

UBYTOVÁNÍ: 2 noci ve 2-5lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

STRAVOVÁNÍ: 2x plná vegetariánská penze (http://antarik.cz/cs/nabidka-sluzeb/restaurace/

 

Další informace

Studio:Horská chata Antarik
Instruktoři:
  Podmínky rezervace:e-mailem na efilipkova@seznam.cz, je platná po zaplacení alespoň zálohy 1000Kč, a to do 30. 6. 2015, doplatek do ceny 2550Kč nejpozději do 10. 7. 2015. Číslo účtu: 670100-2203837213/6210. Zpráva pro příjemnce: "vaše jméno" + "antarik záloha/antarik plná cena/antarik doplatek".
  Poznámka k akci:Storno podmínky: při stornu do 30. 6. strháváme 50% z ceny zálohy, po tomto datu je záloha nevratná, možno za sebe zajistit náhradníka.
  Poznámka k ceně:Po obsazeni pokojů s vlastním sociálním zařízením (cena pobytu 2550Kc) obsazujeme pokoje se spol. soc. zař. na patře - cena pobytu 2350Kc

  PROGRAM:
  Pátek 24. 7.:
  příjezd do 17h, ubytování

  18h – PRÁNAJÁMA, lekce JÓGA TERAPIE (v úvodní lekci se naučíme základní jógové principy a jejich uplatnění při vlastním cvičení: ahimsa – nenásilí, plný jógový dech, důraz na správné procítění a prodýchání pozic a vnímání okamžiku přítomnosti; zvolené pozice a pozdrav Slunci budou spíše jednoduššího typu)

  19.15 – večeře

  20.30 – SATSANG (= “dobrá duchovní společnost”)

  Sobota 25. 7.:
  7.30 – 8.45 – POZDRAV SLUNCI (teorie i praxe – vyzkoušíte si více variant pozdravu Slunci pro různé pokročilosti a při každé další lekci si zvolíte tu “svou” variantu pozdravu, pro vás nejvhodnější)

  9.00 – snídaně

  10.30 – přednáška a beseda o józe; nácvik různých meditačních technik

  oběd, osobní volno

  16.00 – 17.30 – workshop TECHNIKA VYBRANÝCH JÓGOVÝCH POZIC (ukázka a popis pozic, které se nejčastěji objevují na lekcích, upozornění na časté chyby při jejich provádění)
  17.40 – 18.40 – lekce DYNAMICKÉ JÓGY (uplatnění poznatků a zkušeností získaných doposud během pobytu – základní principy při cvičení, pozdrav Slunci, správně provedené pozice atd.)

  18.45 – večeře

  Neděle 26. 7.:
  7.30 – 8.45 – PRÁNAJÁMA (kapalabhátí – energizující a zahřívací dechová technika); lekce DYNAMICKÉ JÓGY (zaměřená na jemné záklony, otevírání hrudníku a celkovou energizaci – obzvlášť vhodné při sedavém zaměstnání a při nedostatku životní energie)

  9.00 – snídaně

  10.30 – workshop HARMONIE V KYČLÍCH (Práce ve dvojicích – měření délky končetin, speciální cviky Dornovy metody na “srovnání” délky končetin; diagnostika stavu vašich kyčlí a náprava případných dysbalancí; individuální doporučení vhodných cviků pro různě mobilní a nastavené kyčle; ukázka správné práce s chodidly při stoji a chůzi atd. Srovnáním délky končetin potažmo srovnáme páteř, takže můžeme vyřešit bolesti zad a krční páteře způsobené skoliózou, pomocí dalších metod můžeme ulevit od bolestí kloubů dolních končetin a pánve.)

  13h – oběd, odjezd

  

  Partneři
  Yogapoint

  Chcete se stát partnerem?

  Napište nám