Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Solid Grounding, Spacing and Lightness Ashtanga Yoga Workshop with Boris Georgiev

06.05. - 08.05.2016Pá 19:00 - Ne 14:30

Boris Georgiev patří mezi nejzajímavější současné učitele aštanga jógy. Snoubí v sobě metodika, zastánce čistého a přirozeného pohybu postaveného na souhře celého těla(je inspirovaný mimo jiné spirální dynamikou) a intuitivního a zvídavého hledače, kterýpracuje “tady a teď”. Jeho učení je založené také na přesném pozorování a diskusi se studenty o tom, co je pro ně přínosné a užitečné.

Program:

V centru pozornosti tohoto workshopu budou tři aspekty jógové praxe a jejich vzájemné propojení: pevné spojení se zemí, prostor a lehkost.

 Díky gravitaci jsme pevně spojeni se zemí. Je to tak normální, že to vůbec neřešíme.Seminář nás pozve do světa, kde spojení se zemí je téma ke zkoumání a rozvíjení. Zakotvení se v zemi a umění použít toto zakotvení k zapojení celého těla do pohybu či pozice je klíčové pro tvoření jógových pozic. Spojení se zemí je jednoduše něco, co  můžeme rozvíjet a kultivovat. Pokud se naučíme dobře navázat spojení se zemí, můžeme se pohybovat či setrvávat v pozicích pevně a zároveň s lehkostí.

 Když se řekne spojení se zemí, vybaví se nám chodidla, pevný postoj, chůze, spojení se zemí jsme ale vždy, třeba  rukama (v psovi hlavou dolů nebo v balančních pozicích na rukou) nebo pánví v sedu, či v lehu na břiše. To, co se o spojení se zemí naučíme, si můžeme celkem jednoduše přenést i do běžného života, zlepšíme si držení těla i chůzi a sezení.

 Prostor často chápeme jako místo, ve kterém se nacházíme my (nebo někdo jiný, něco jiného). Jinak řečeno, prostor chápeme jako to vnější. Na tomto semináři nás bude zajímat náš vnitřní prostor. Boris chápe jógu mimo jiné jako proces tvoření prostoru (v těle i v mysli). Naše tělesné struktury jsou často zhroucené a zkrácené, jóga nám pomáhá nejrůznější dysbalance v těle vyrovnat a pomocí plného jógového dechu a cvičení probudit páteř a tonizovat vnitřní orgány.  Stabilita a prostor vedou k tomu, že pohyb i setrvání můžeme provádět bez námahy a s lehkostí. Lehkost, tedy pohyb a setrvání s minimálním nutným úsilím pro jejich provedení, je také něco, co se většinou musíme naučit. Pohyb máme spojený s námahou a úsilím, což některé od pohybu odrazuje a někoho to zase může přitahovat až magicky. Pořádně se zapotit…Jóga nás učí pracovat s životní energií uvážlivě a úsporně, i do velmi náročných pozic lze vstoupit aniž nám naběhnou žily na čele:)

Více informací ZDE

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Boris Georgiev
2 900 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám