Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Omlaďte Své Tělo a Mysl s Ayurvédou

19.02. - 01.01.1970

Seznamte se s Ayurvédou a odhalte její pradávnou moudrost, která již přes 5.000 let pomáhá lidem na cestě zdraví a krásy. Proniknete do tajemství zdravé životosprávy, jídelníčku, omlazujících masáží, jógy, dýchacích cvičení, meditace a více.

Barbora Morávková

Barbora Morávková strávila 17 let v Kalifornii a 2 roky v Německu. V listopadu 2010 se po 19 letech vrátila zpátky do své rodné země. Barbora je Klinická Ayurvédská Specialistka (CAS) a v roce 2002 dokončila dvouleté studium na California College of Ayurveda. Její praxe je také velmi ovlivněna Dr. Vasantem Ladem, s kterým se v roce 2008 účastnila GuruKula programu v Pune, Indii. Barbora studovala v Indii dvakrát a její zaměření je PanchaKarma, ayurvédský detoxifikační systém.

Od 2003-2008 měla Barbora soukromou praxi Ayurveda Living (http://www.ayurvedaliving.com) v Kalifornii, nejprve v Oaklandu a pak v San Jose. V San Jose měla také malou PanchaKarma kliniku, kde klienti absolvovali tento úžasný proces detoxifikace, který obsahuje ayurvédské procedúry, životozprávu, jógu, meditaci a pranayamu. Více informací o Ayurvédě a kvalifikacích Barbory najdete na www.ayurveda-holistic-medicine.com

V Domě Jógy Barbora nabízí Relaxační Jógu (ayurvédskou), která klade největší důraz na váš dech/vaše tělo a ne na vaší mysl/ego. Nenutíte se do žádné pózy, neovlivňuje vás rozum, ale naopak vaše mysl se soustředí na dech, který je vaším vůdcem a rádcem. Dech je jako řeka, která vás vede z jedné pozice (asany) do druhé. Když máte pocit, že vašemu tělu nějaká póza nevyhovuje, prostě jí neděláte a třeba relaxujete na zádech.

V ayurvédské józe také pracujeme s 5 elementy – prostor/éter, vzduch, oheň, voda a země, a hlavně se soustředíme na posledni, nejtěžší element – zemi. Jelikož jsme v našem stylu života většinou v naší hlavě, a hlava je nejdál od země (v oblacích, v éteru, ve vzduchu), velmi typickou nerovnováhou v naší společnosti je příliš mnoho vzduchu a éteru. To se pak projevuje zbrklostí, zapomínáním, skákáním z jedné věci na druhou, zácpou, suchostí, chladem a bolestmi zad a kloubů. Nejefektivnější způsob jak snížit éter a vzduch, je zvýšit element země. Proto ayurvédská jóga klade velký důraz na uzemňováni a zvyšováni elementu země v našem těle a mysli. Tento kurz je možné absolvovat jak v češtině tak v angličtině. Při anglické verzi si procvičíte jak svoje tělo tak i jazyk…

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Věra Vojtěchová
  • Praha 2
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám