Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Intenzivní program pro budoucí lektory jógy a pro zvědavou veřejnost bude trvat celkem 24 hodin. Účastníci obdrží certifikát o absolvování programu. Může být inspirující pro další vlastní praxi, pro její zlepšení, dále bude sloužit zájemcům o školení instruktorů jógy jako příprava na samotné školení. Program bude veden Danielou Vaškovou a Irenou Hovorkovou. Bude jak teoretický, tak praktický a bude doplněn informacemi z psychosomatiky. Součástí programu je výukový materiál, který obdrží každý účastník.

Školící program je vhodný pro ty, co se již s jógou setkali. Jeho absolvování je doporučováno těm, kteří plánují absolvovat naše akreditované školení instruktorů jógy.

Už se Vám někdy stalo, že se Vás lektor dotkl v pozici a najednou jste pocítili, že je pozice jiná? Že se Vám dýchá lépe nebo že cítíte svaly, o kterých jste nevěděli, že je máte? A možná jste slyšeli slovo jako adjustment, asistence či hands on. Pod těmito pojmy se skrývají dovednosti moderního lektora jógy, kterými však ne všichni lektoři oplývají. Dnešní doba nabízí nejrůznější styly jógy, přístupy, ale jedno mají společné – přiblížit jógu k lidem. Můžete být lektorem či praktikantem dynamické jógy, stejně tak pomalé jógy. K lepšímu pochopení pozic posturální jógy právě slouží asistence – slovní či dotykové. Na tomto nástavbovém semináři se seznámíte se základními pravidly asistencí, kdy je používat a jak. Naučíte a prakticky si vyzkoušíte asistovat v jednotlivých sekvencích a pozicích sami i ve skupině. Ukážeme si modifikace pozic pro různé skupiny. Probereme základní pomůcky a jejich začlenění do pravidelné praxe. Seminář je určen lektorům jógy, stejně tak i praktikantům, kteří si chtějí svou praxi prohloubit a naučit se něco nového či všem, kteří mají pocit, že chtějí vystoupit ze své komfortní zóny a zapracovat na, nešvarech a disbalancí, které dlouhodobé praktikování jógy přináší.

Ucelené školení, co to vlastně hathajóga je, z čeho tento systém jógy vychází.

Školení je určeno lektorům, a zároveň jednotlivcům, kteří se zajímají o oblast Hatha jógy.

Program bude veden Irenou Hovorkovou a Pavlou Boďa-Vanduchovou.

 HORSKÁ KVILDA Aktivní víkend s jógou na Hotelu Rankl

Přijeďte si užít šumavskou podzimní přírodu a zacvičit si jógu v novém prostoru Hotelu Rankl s výhledem do přírody. Krome lekcí jógy s Lucií Žaloudkovou máme v plánu podniknout výstup na vrchol Antýgl a při troše štěstí se pokochat výhledy.

 

CENA OD 3.500 KČ /při obsazení pokoje 2 osobami/ zahrnuje:

Vice o lektorce  Lucii Žaloudkové

 

 

      

 

2. 10. V 17:00 AŽ 4. 10. V 8:30

Statek U Škodů, V Koutě 8, Sibřina

Srdečně Vás zvu na víkend pro všechny, kdo potřebují trochu klidu, s dlouhým nádechem a výdechem, pohybem i zastavením se. Pobyt je pro pokročilé i začátečníky. Začátečníci zde díky intenzivnějším lekcím a individuálnímu přístupu více podchytí základy. Víkend se koná v původně zrekonstruovaném statku z roku 1785 v malebném prostředí středočeského kraje. Pokoje jsou vybaveny novým dřevěným nábytkem. Přivítá Vás nádherná zahrada s jezírkem, rybníčkem a domácím zvířectvem o rozloze 1,3ha.

Cena: 1. 450,-

Pátek
17:00 přivítání
17:30 – 19:00 jemná jóga

Sobota
7:00 meditační procházka
7:30 – 8:30 ranní jóga
15:00 – 18:30 meditační techniky
– dechová cvičení
– večerní jóga

Neděle
7:30 – 8:30 ranní jóga

Pro závaznou rezervaci úhrada nevratné zálohy 1.000,- na účet 225400961/0600 variabilní symbol je číslo mobilu nebo v hotovosti ve studiu.

Záloha se nevrací, v případě neúčasti za sebe můžete poslat náhradníka. Doplatek je pak potřeba uhradit nejpozději 15 dnů před odjezdem.

Ubytování + snídaně 1300,- rezervujte mailem na skodova54@seznam.cz s poznámkou jóga.

Večeře v pátek a v sobotu v restauraci U Profika Sibřina – cena 240,-
(možnost bezmasé večeře)

Potřebujete do svého života novou energii a opravdový smysl ? Máte často pocit, že se točíte v kruhu, že jenom plníte povinnosti, že máte v životě málo radosti, či že se dostatečně nevnímáte? Víkendový pobyt s cvičením, tancem a povídáním, Vám přinese nový náhled na Váš život, a pomůže Vám spojit se zase sama se sebou . Protože kdo nežije svůj život, žije život někoho jiného!

Objevte kouzlo tibetských mís. Dozvíte se o původu tohoto mystického nástroje i o jeho blahodárných účincích na naše tělo. Naučíte se tibetskou mísu správně rozeznít a rozezpívat.

Zažijte meditaci v pravém slova smyslu.

Srdečně vás zveme již na 3. Onko jóga festival.
Den plný jógy, báječných lektorů, zážitků a propojení je zasvěcen podpoře lekcí jógy pro onkologicky nemocné.

Celodenní vstupné 1000 Kč, pouze 25 vstupů, tento den se uskuteční v prostorách Karma Yogy.

26.9. 2020

už se na vás těší:

9h – 10h Ranní probuzení (Pavla Benešová)
10.30h – 12h Iyengar Yoga (Josef Rabara)
12h – 13.30h OBĚD
13.30h – 15h Aromaterapie pro zdraví – přednáška (Barbora Vlasáková)
15.30h – 17h Jóga pro radost těla i duše (Lucie Königová & Lenka Nezvalová)
17.30h – 19h Jóga na vlnách dechu s hudební lázní (Andrea Smékalová & Ngawang Lobsang)

Protože se dva listopadové víkendy s jógou rychle naplnily, nabízím ještě jeden krásný říjnový termín, a to 2. – 4. 10. 2020 v hotelu Klášter Teplá, v oblíbeném tichém kraji v okolí Vidžína:-)

Více o místě najdete: https://hotelklastertepla.cz/

Ubytování se snídaní:

  • 1.290Kč /1 os/2 noci v dvoulůžkovém pokoji, je možná přistýlka pro třetí osobu

Program jógy:

  • 950 Kč/os.

Obědy a večeře ve vlastní režii a dle vlastního výběru v restauraci hotelu.

Jídelní a nápojový lístek naleznete: https://hotelklastertepla.cz/Restaurace.html

Prostředí je komfortní, hotelové.:-) Dle domluvy je možné dopředu objednat prohlídku kláštera Teplá.

Zálohu, s ohledem na situaci, ve výši 950 Kč je potřeba uhradit na účet 1019462218/6100, v případě zrušení víkendu je záloha vratná. Doplatek v hotovosti na místě.

Přihláška je k vyplnění níže.

Těhotenská jóga neboli gravidjóga zvyšuje energii, odbourává stres a učí, jak se napojit na miminko. Pravidelné cvičení udržuje nastávající maminku v kondici během celého těhotenství až do porodu, a dokáže úplně odstranit či zmírnit časté těhotenské potíže.

V rámci gravidjógy se nacvičuje také dýchání a polohy k porodu. V kombinaci s hypnoporodními technikami jde o jedinečný způsob, jak si zvýšit sebedůvěru a jak se připravit na hladký porod beze strachu.

Úkolem jógy v těhotenství je zejména:

Pokud jste před otěhotněním jógu nikdy necvičily, je vhodné začít až po ukončeném

1.trimestru s ohledem na svůj zdravotní stav.

Těhotenská jóga neboli gravidjóga zvyšuje energii, odbourává stres a učí, jak se napojit na miminko. Pravidelné cvičení udržuje nastávající maminku v kondici během celého těhotenství až do porodu, a dokáže úplně odstranit či zmírnit časté těhotenské potíže.

V rámci gravidjógy se nacvičuje také dýchání a polohy k porodu. V kombinaci s hypnoporodními technikami jde o jedinečný způsob, jak si zvýšit sebedůvěru a jak se připravit na hladký porod beze strachu.

Úkolem jógy v těhotenství je zejména:

Pokud jste před otěhotněním jógu nikdy necvičily, je vhodné začít až po ukončeném

1.trimestru s ohledem na svůj zdravotní stav.

V lekcích dětské jógy se děti naučí objevovat své tělo, dech i mysl veselým a hravým způsobem. Jóga má na dětské tělo velmi blahodárný vliv. S pomocí obrázků, jednoduchých her a napodobování děti získají lepší koordinaci, flexibilitu a vědomí svého těla. Jednoduché dechové cviky a vizualizace učí děti soustředění, uvolnění, stimulují imaginaci a pomáhají uvolnit energii bezpečným a hravým způsobem. Jóga pro děti je především hrou, ásány provádím spíše dynamicky a nezůstáváme v nich moc dlouho, aby se děti cítily příjemně a pohodlně. Jógu se učíme hravou formou, napodobujeme zvířátka, rostliny a věci, které nás obklopují, cílem je vzbudit v dětech radost ze cvičení a pohybu samotného. Cvičení včetně relaxace trvá jednu hodinu a ve skupince je maximálně 10 dětí. Děti cvičí samostatně bez rodičů. 

Struktura jógové lekce:

– naladíme se na sebe a popovídáme si co je nového

– nalézání vlastního dechu

– pohybové hry s prvky jógy – ásány (jógové pozice)

– napodobujeme zvířátka, rostliny atd.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám