Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

 Zvu Vás na další z tradičních pobytů s jógou na Antariku na 3 noci – tentokrát se zaměřením na ORGÁNY, TĚLESNÉ SOUSTAVY A ENDOKRINNÍ ŽLÁZY.
Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu – uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci – určitě si vyberete z mnoha žánrů – od jógy až po beletrii. Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky.
UBYTOVÁNÍ: ve 2 – 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře (nižší cena).
STRAVA: výborná vegetariánská plná penze, je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů – nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.
LEKTORKA: Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE)

rotacesed - kopie.jpg

“Jógu lektoruji více než 13 let. Každý můj pobyt je zaměřen na určité téma, které se snažím komplexně pojmout prostřednictvím lekcí, workshopů, přednášek, vytvořených textů a cvičebních manuálů.
Baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy a funkční anatomii, znalosti z oblasti biologie člověka, výživy a suplementace, tradiční čínskou medicínu, psychologii, filozofii a muzikoterapii. Zajímá mě působení různých vlivů na tělesné orgány, endokrinní žlázy a na komplexní zdraví člověka vůbec.
Před první lekcí pobytu s každým vždy osobně konzultuji případná zdravotní omezení a nezřídka se jednotlivcům věnuji i v průběhu pobytu mimo lekce.
Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat…
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad a kolen, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze.”

O POBYTU:  
Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže různého věku (není vhodný pro těhotné). Společným jmenovatelem celého pobytu je PODPORA ORGÁNŮ A ENDOKRINNÍCH ŽLÁZ. Využijeme k tomu nejrůznější jógové pozice – předklonové, záklonové, rotační, úklonové, obrácené…, také různé dechové, meditační a očistné techniky a bandhy. Každá lekce bude zaměřena na určitý orgán, tělesnou soustavu či endokrinní žlázu, daný orgán budeme stimulovat také z hlediska působení energetických drah (dle TČM). Na úvod každé lekce si stručně něco k danému tématu povíme a zmíním i případné kontraindikace ke cvičení. Pro inspiraci budou k nahlédnutí tematické knihy (přírodní léčba, výživa, orgánové hodiny, střeva a imunita, meditace atd.). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kromě působení na orgány budeme kompenzovat sedavý styl života, rovnat držení těla, pomáhat si od různých bolístek svalů či kloubů. Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním, koncentračním a meditačním technikám. Těšit se můžete i na živou hru na strunný nástroj kalimba.

CVIČÍME A MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.

Čeká Vás celkem 11 lekcí a 1 večerní společné posezení – PODROBNÝ PROGRAM NÍŽE.

26.11.2022

10:00 – 13:00

Veronika Petrová - Santosha Yoga Prague

Pět Tibeťanů je prastará technika pro znovunalezení vnitřní síly, která pomáhá srovnávat energie v těle, harmonizuje čakry a s stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí. Traduje se, že cvičení pochází z kláštera v Tibetu, kde mniši věřili, že tato sestava je tajemstvím věčného mládí.

Jedná se o sestavu pěti cviků (ritů), které mají blahodárné účinky pro tělo a zlepšují tak fyzickou i psychickou kondici člověka.

Hlavní účinky pravidelného cvičení:

🕉 otevření a podpora čaker (energetických center těla)
🕉 navození klidu a optimismu
🕉 pomáhá k nalezení duševní rovnováhy
🕉 dodává vitalitu a životní energii
🕉 pomáhá odstranit některé bolesti, jako třeba hlavy či zad
🕉 snižuje svalové napětí
🕉 pozitivně ovlivňuje zažívání a vyvolává čisticí účinky

Pro koho je kurz určen?

Pro každého, kdo se chce naučit, jak si pomocí pěti jednoduchých cviků zlepšit svou fyzickou i psychickou kondici a zajistit si „věčné mládí“. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.

Co si z kurzu odnesu?

Naučíte se sestavu pěti jednoduchých cviků, které pak budete schopni cvičit samostatně doma.

Přihlášení

Cena kurzu je 1 350 Kč. Přihláška na kurz je platná až po jeho zaplacení.

Veronika Petrová

Veronika Petrová je původním povoláním herečka, což také ve svém poslání a projektech využívá. V současnosti pracuje jako koučka, moderátorka a lektorka Pěti Tibeťanů. Má svůj projekt pro rozvoj lidského potenciálu s názvem Šťastná mysl.  Odmalička pracuje se svým vnitřním světem, který také neustále rozvíjí. Vizualizace, práce se sny, podvědomím, energií, mindfulness, meditace, om chanting, práce s myslí a duší, to vše je jí vlastní a díky této práci na sobě se ve svém těle, mysli a duši cítí čím dál tím lépe. Tyto životní poznatky, které v životě nasbírala, rovněž díky cestování po celém světě a pobytech v buddhistických chrámech a deštném pralese, nyní předává těm, kteří se také chtějí naučit, jak více pracovat sami se sebou a jak rozvíjet svoje dary, talenty a potenciál.

Cena za workshop: 1 350 Kč

Tajemné, zdravotní, zkrášlující a omlazující cvičení ze starodávné indické tradice. Ovlivňuje zdraví ženy, její vitalitu a krásu. S sebou si vezměte šátek na oči.

Poznáte, jak meditaci využívat v podmínkách naší civilizace, tak aby nám byla dobrým nástrojem. Získáte klid a vnitřní sílu. Klid je síla, ze které činíme ta nejlepší rozhodnutí.

Jemné, velice účinné cvičení, vhodné pro každého, spojené s taoistickou meditační praxí.

 

Pojeďte si na podzim odpočinout na již 3. relaxační jógový wellness pobyt do srdce Beskyd s lektorkami ze slavičínského Yoga studia ZEN – s Klárkou Valčíkovou a Nikou Vojkůvkou.

Pobyt se uskuteční v prostředí krásného Wellness a spa hotelu Horal**** v Rožnově pod Radhoštěm v termínu 14.-16.4.2023.

V ceně pobytu je zahrnuto:

Přes víkend je na výběr z 6 různých lekcí jógy, které můžete navštívit klidně všechny, nebo si vybrat ty, které Vám budou nejvíce vyhovovat. Lekce jemné jógy, zdravá záda a jóga nidra (jógový spánek) jsou vhodné pro úplně všechny včetně začátečníků nebo seniorů. Lekce s Klárkou jsou dynamičtější, ale rovněž je zvládnou i jógoví začátečníci.

Jógový program:

Pátek

Sobota

Neděle

V těsné blízkosti hotelu je nespočet možností sportovního nebo turistického vyžití, můžete navštívit Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičovu rozhlednu nebo si udělat výlet na nedaleké Pustevny a Radhošť. Více informací na https://www.hotel-horal.cz.

Cena za pobyt včetně 6 lekcí jógy:

Pokud by vás zajímalo, jak tento pobyt probíhal v letošním roce, kukněte do FOTOGALERIE na naších stránkách www.yogastudiozen.cz/jógové-pobyty-v-beskydech.

Závazné rezervace prosíme potvrďte na email studio@yogastudiozen.cz nebo na tel. čísle 603 577 848. Přednost bude dána zájemcům o dvoj/trojlůžkové pokoje, kteří s námi budou i jógovat. Počet míst omezen, tak neváhejte!

Těšíme se na vás na jaro opět Beskydech!

Klárka a Nika

Vstupte do nového roku s čistou myslí a restartovaným tělem a dopřejte si nezapomenutelný očistný jógový víkend v nádherném prostředí Moravského krasu a Penzionu Kůlna Jedovnice s lektorkami ze slavičínského Yoga studia ZEN, Nikou Vojkůvkou a Klárkou Valčíkovou.

Tento pobyt se uskuteční v termínu 27.-29.1.2023 v místě, kde se v naprostém soukromí a se vším komfortem staneme součástí divoké přírody Moravského krasu.

Cena pobytu zahrnuje:

Během víkendu, který je tématicky zaměřen na novoroční očistu, detoxikaci a celkový restart našeho těla i mysli, se společně vydáme na kouzelnou jógovou cestu, která nám v klidném prostředí Penzionu Kůlna pomůže setřást únavu, nastartovat metabolismus a vyčistit mysl tak, abychom do nového roku vkročili plní energie.

Jógový program (menší změny v programu vyhrazeny):

Pátek

– 17:00-18:00 Jemná flow na otevření srdce

Sobota

– 07:00-07:20 Pranayama (dechové techniky)

– 07:30-08:30 Ranní vinyasa flow na rozproudění energie

– 11:00-12:00 Jin jóga na podporu detoxikace

– 15:00-16:30 Restorativní jóga s prvky aromaterapie

– 18:00-19:00 Meditační večer / jóga nidra

Neděle

– 07:00-07:20 Pranayama (dechové techniky)

– 07:30-08:30 Hatha jóga na probuzení síly

– 11:00-12:00 Jemná flow na celkové protažení a uvolnění

Cena za pobyt je 7.200,- Kč za osobu ve 2-4 lůžkovém pokoji.

V penzionu je k dispozici pouze 7 krásných útulných pokojů, takže tento pobyt je ideálně pro ty z vás, kteří preferujete pohodlí, individuální přístup, klid a soukromí.

Závazné rezervace prosíme potvrďte nejpozději do 11.11. na email studio@yogastudiozen.cz nebo na tel. čísle 603 577 848. V případě nenaplnění min kapacity pobytu 14 osob se pobyt neuskuteční, tak neváhejte a hlaste se!

Společně s námi proniknete do tajů pilates.
Staň se akreditovaným instruktorem pilates!
Proč si vybrat právě nás? V našem týmu máme zkušené lektory pilates, lékaře, fyzioterapeuty, jogíny a výživové poradce, kteří spojují pilates a zdravý pohyb se svými obory a nahlížejí na ni z různých úhlů.
Pro více informací navštivte naše stránky: https://yoga4yogi.cz/pilates/
Studium je kombinované, praktické studium probíhá prezenčně a výběr teoretických přednášek je on-line!
Prodloužený víkendový pobyt
NADECHNI SE A LEŤ
17.—20. 11. 2022 na STATKU ANGLICKÁ SEZÓNA
Připravuji pro vás celkem 9 lekcí tance, jógy, aroma relaxace a samozřejmě taneční večer ( ) Pod Měsícem. Každý den máme celkem 3 různé lekce, všechny jsou dobrovolné a pokud někdo cítí, že se například chce jen dívat nebo si chce místo toho vlézt do peřin ke knize, je to naprosto v pořádku.
🍂 1. lekce je ráno ještě před snídaní
v 7:30 h se pomalu a vlídně ladíme na celý den
JÓGA, DECH, VĚDOMÝ POMALÝ POHYB
🌷 2. lekce je po snídani cca v 10:30 h
MODERNÍ TANEC / CONTEMPORARY / PŘIROZENÝ TANEC
🌿 3. lekce je v podvečer v 17:30 h a je špíše klidnější
AROMA RELAXACE / GENTLE HATHA JÓGA / MANTRY A MEDITACE
Mezi tím se setkáváme u kávy a čaje, povídáme si.
Každý má však prostor se zachumlat pod deku s knížkou a pobýt sám se sebou, udělat si čas na to, co dlouho odkládal. Máme taky prostor – NEDĚLAT VŮBEC NIC. Jak těžké tohle může být a dovolit si to, co říkáte?
Pojďme se setkat na krásném místě
Bude nám dobře.
Těší se Dash Voudouragkaki a Sylva Vrzbová Ceballosová

Tanečně-jógový seminář

zaměření

JÓGA – TANEC – QI GONG
FYZIOTERAPEUTICKÉ PRINCIPY

Dechové techniky, jóga, Qi Gong i tanec patří mezi významné léčebné nástroje, které máme všichni blíže, než si myslíme. Potenciál zdraví je v těle a mysli každého z nás.

Zdravý a přirozený pohyb, správné a vědomé dýchání, relaxace, krása i radost pozitivně ovlivňují funkce našeho těla a podporují tak udržení dobrého zdraví.

Připojte se k celodennímu pohybově-edukačnímu semináři pod vedením MUDr.Kristiny Höschlové a profesionální tanečnice Jany Bagarové!

Vedení

Lektoři vedou účastníky ke správnému dýchání, zdravému držení těla i pohybovým vzorcům. Navíc si každý může vyzkoušet jednoduché taneční sestavy, sekvence jógových ásán a prvky qi gongu.

Staň se akreditovaným instruktorem zdravotní tělesné výchovy! 🧘🏼‍♀️
Právě jsme pro Vás otevřeli jarní rekvalifikační kurz. Pro více informací navštivte naše stránky: https://yoga4yogi.cz/zdravotni-telesna-vychova/
Proč si vybrat právě nás? V našem týmu máme zkušené lektory, lékaře, fyzioterapeuty, jogíny a výživové poradce, kteří spojují tělovýchovu se svými obory a nahlížejí na ni z různých úhlů. Studium je kombinované, praktické studium probíhá prezenčně a výběr teoretických přednášek je on-line!

Chcete se stát instruktorem jógy?

Máte skvělou příležitost k rozšíření své kvalifikace.
Nabízíme velmi intenzivní letní jógový kurz, který je určen pro budoucí lektory, ale i pro Vás, kteří se chcete o józe dozvědět víc.
Kurz je rekvalifikační – na základě osvědčení z našeho vzdělávacího střediska je možné získat živnostenský list na živnost “Instruktor jógy”
V našem týmu máme nejen zkušené jogíny, ale také fyzioterapeuty, lékaře, výživové poradce, kteří spojují jógu s fyzioterapií, anatomií, dietologií.
Studium je kombinované, tedy praktické studium prezenčně a některé teoretické předměty distančně!

Můžete se zúčastnit kurzů:
Kurz s časovou dotací 300 h (certifikát MŠMT a Yoga Alliance)
Kurz s časovou dotací 200 h (certifikát MŠMT a Yoga Alliance)
Kurz s časovou dotací 150 h (certifikát MŠMT )

Pro více informací navštivte naše stránky: https://yoga4yogi.cz/instruktor-jogy/Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám