evolution jaro 2019
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Časté dotazy – cvičení jógy ráno

Ráda bych se zeptala, zda je možné rozehřát tělo po ránu nějakými snadnými a hlavně časově nenáročnými jógovými pozicemi?

Určitě existuje řešení. Vhodným ranním cvičením jsou bezesporu některé sekvence „Pozdravu slunci„, které jsou sestaveny tak, aby právě probudily tělo a dodaly mu energii. Jsou také vynikajícím základem tréninku jako celku. To znamená, že v sobě zahrnují téměř všechny prvky kompletního tréninku: propojení dechu a pohybu, ohýbání se vpřed a vzad, trochu námahy a jemné inverze.

Na začátek se obvykle doporučuje pět až deset Pozdravů slunci pro rozproudění dechu a zahřátí kloubů a páteře (zpočátku mohou být kolena mírně pokrčená). Potom můžete přejít do jemné variace Pozdravu slunci A, ve kterém jdete k zemi z kolen a nikoli z pozice Chaturanga Dandasana – „Pozice na čtyřech končetinách.“

Poté proveďte nízkou pozici Bhujangasana – „Pozice kobry“ místo Urdhva Mukha Svanasana – „Pozice střechy.“ Po těchto pár provedení můžete buď přejít do klasického Pozdravu slunci A nebo zkusit několik kol Pozdravu slunci C, jenž zahrnuje ústup do nízkých výpadů mezi Vinyasou a může být i příjemným zahřátím a otevřením kyčlí a třísel.

Důležité je pohybovat se pomalu a pohyb si uvědomovat, nezacházet až do maxima. Používejte stabilní a hladký Ujjayi dech k propojení a oživení pozic.

Jestlliže některou z výše zmiňovaných forem Pozdravu slunci budete provádět alespoň 15 minut a poté budete odpočívat na zádech s jemnými spinálními cviky, měla byste cítit hmatatelné výsledky tréninku, pokud se týká energie, bdělosti a zvýšeného rozsahu pohybu.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

31.07.2009 - 13:00

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu