Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga Mala: Magická síla 108krát opakovaného Surya Namaskar

Jóga maraton

Už jste někdy zkoušeli pozdravit slunce v den letního slunovratu? Poklonit se jeho energii a vzdát mu hold? A už jste někdy zopakovali pozdrav slunci stoosmkrát?

Číslo 108 má totiž magickou sílu. Je považováno za posvátné nejen v józe, ale i v dalších duchovních směrech. 108 je posvátných míst, 108 je korálků na tibetské male, ale také na katolickém růženci. 108 je jmen pro boha Šivu, ovšem i pro Budhu. Celkem 108 je počet Suter v knize Yoga Sutra a stejně tak je 108 marma bodů na našem těle… Číslo 108 můžeme rozdělit na 2 x 54, tolik je písmen v Sanskritské abecedě, 1x symbolizuje Shivu – mužskou energii, 1x symbolizuje Shakti, tedy energii ženskou.

Yoga mala, tedy 108 pozdravů slunci je společný, emocionálně silný zážitek, kdy vnímáte energii pohybu, sílu dechu a tlukot srdce. Tradičně se Yoga mala praktikuje při letním slunovratu. Stoosmi magickými pozdravy slunce se vítá nejdelší den v roce. Praktikuje se v devíti sériích po dvanácti anebo ve dvanácti sériích po devíti. Mezi nimi odpočíváte v krátké meditaci a vnímáte energii, jež proudí ve vašem těle. Není nutné odcvičit vše, pokud se necítíte. Zkuste se klidně jen posadit a vnímat energii meditace v pohybu. Yoga mala vás nabije sluneční energií a slunce budete mít i v duši.

Letní slunovrat vítají jogíni po celém světě, ať už je to na Times Square v New Yorku, v Londýně anebo v Česku v Resortu Svatá Kateřina, uprostřed panenské přírody.

Přijeďte se nabít energií a prožít magický slunovrat! Více informací o jedinečném víkendu plném jógy, spirituality a relaxace se dozvíte zde.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu