TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jak se nebát první lekce jógy

prvni-lekce-jogy

Stydím se za své tělo, nemůžu tam jít.. Nerozumím všem těm názvům, nebudu vůbec vědět, co mám dělat.. Nezvládnu takovou fyzickou zátěž.. Každý z nás se už setkal s takovou výmluvou, ať už u sebe, svých známých nebo svých potencionálních učenců.

Jak se tedy přestat bát první lekce jógy? Je to jednoduché, stačí pochopit pár principů, na kterých je jóga postavena. Pak z vás spadne počáteční strach a nic nebude bránit tomu, abyste se naladili na tu správnou vlnu.

Jsme tolerantní

První a nejdůležitější bod. Nemusíte se bát první lekce jógy, protože si jsme všichni vědomi toho, že každý musí nějak začít. Ostatní cvičící se během celé lekce soustředí jen na své tělo a svého ducha, takže vás určitě nebude nikdo po oku sledovat a za zády se vám smát.

Začátečnické lekce

Pokud vyhledáte lekce pro začátečníky, pak se vám nemůže stát, že něčemu nebudete rozumět. Lektoři vše vysvětlí, pěkně polopatě doslova poví, kam s rukama a nohama. A jestli se nechystáte vyloženě na začátečnickou lekci a máte strach, že lektor bude mluvit tou „cizí řečí“, pak se za ním nebojte před lekcí stavit. Řekněte mu o tom, že začínáte a on na vás určitě vezme ohled. Většinu lekcí je možné uzpůsobit více úrovním.

Podložka a tak dále

Studia jsou vybavena erárními podložkami a vybavením. Mnoho pokročilých cvičenců si už nosí své pomůcky, podložku, ručník, deku.. Není to tím, že by museli, ale je to jejich posvátné místo, na kterém se dokáží správně naladit a soustředit se na ásany a relaxaci. Je možné, že jako začátečník podložku ještě nevlastníte, a není to chyba. Je prostě a jenom o jógu. Bylo by vhodné se předem informovat, zda jsou ve studiu nějaké podložky k dispozici, ale jde jen o formalitu.

Co můžu čekat

Můžete čekat relaxaci, uvolnění, usměrnění toku energie tělem, kvalitní protažení. Čekejte pocit štěstí, produktivitu a motivaci během celého dne. Čekejte také pár kapek potu (i při klidnějších lekcích). Jóga není jen fyzické cvičení. Je to především cvičení ducha. Šrí Kršna říká, že jóga je obratnost v jednání. Jóga je vývoj, učení. Čekejte souznění těla a duše, nové poznatky a přátele.

 

Komentáře (0)
Eva Ďoubalová

Jsem studentka tělesné výchovy a sportu na VŠ, jógový samouk, kondiční trenérka a sportovní masérka. Vyrůstala jsem v přírodě, takže pohyb a co nejpřirozenější životní styl a stravování miluji již od mala. Vše, čím se zabývám, dělám s láskou.
... a pokud to bude v mých silách, ráda vám s čímkoliv poradím. :)

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu