Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vizualizace a meditace v praxi

Meditace a vizualizace posilují nástroje pro zvýšení vědomí a sebeuvědomění a soustředění mysli. Vizualizace je zdravý způsob, jak přinést pozitivní energii do vaší mysli, těla a ducha a rozšířit tak svou schopnost tvořivosti. Meditační a vizualizační zkušenosti se budou lišit, proto je nejlepší pustit očekávání a vzdát se své vlastní vnitřní moudrosti. Vizualizace je nejlepší nástroj pro vytvoření svého vnitřního světa, který můžeme velice snadno a rychle přenést do vnějšího světa (zhmotnit ve svém životě). Jinými slovy pomoci vizualizace můžeme snadno a rychle dosahovat svých snů a cílů.

VIZUALIZACE V MEDITACI

V meditaci se mysl soustředí, zatímco tělo se uvolňuje a získáte efektivní pozici, ve které se začne vizualizace. Když je mysl jasná a tělo je uvolněné, můžete se zapojit do představivosti a představit si obrazy a nápady, které s vámi rezonuji. Meditace a vizualizace mají moc učit, ale i léčit. Vizualizace je jednou z metod, jak používat mysl k ovlivnění těla a jeho celkové fyziologie. Zde je příklad snadného relaxačního scénáře pro meditaci: Dýchejte, relaxujte. Dýchejte, usmívejte se. Opakujte to tak dlouho, jak budete chtít, vizualizovat jak vaše tělo relaxuje, jak dlouho budete chtít. Všimněte si fyzických změn na všem těle.

VÝHODY VIZUALIZACE

Vizualizace má pozoruhodné přínosy pro zdraví, včetně posílení imunity, zmírnění deprese, zmírnění nespavosti, snížení stresu, zmírnění bolesti hlavy a chronické bolesti, ale i mnoho dalšího. Často, když vidíte sami sebe zdravého ve své mysli, nebo vizualizujete obraz svého zdravého těla, tak to stačí k tomu, aby to vaše mysl a následně i tělo chápalo jako pravdu. Pokud praktikujete vizualizaci a meditaci pro zdravotní přínosy, měli byste vytvořit každodenní praxi, která posílí komunikaci mezi myslí a tělem. K dispozici jsou četné vizuální a zvukové vizualizační skripty, které vás budou vést. Nebuďte připoutaní k výsledkům, ale spíše pozorujte svou vlastní cestu.

VIZUALIZACE V PRAXI

Jak postupovat při vizualizaci:

  • Vyčistěte a uklidněte úplně svou mysl. Můžete začít se soustředěním na svůj dech.
  • Kdykoliv se vaše mysl začne potulovat vraťte svou pozornost na dech a opět pozorujte svůj dech.
  • Před zahájením vizualizace vytvořte obraz, nebo něco čeho chcete ve svém životě dosáhnout. Zkuste použít obecnou myšlenku, jako je láska, radost nebo pozitivní myšlenka nebo potvrzení afirmace, jako například: „Jsem vyrovnaný.“
  • S každým nádechem a výdechem se cítíte, jak vaše tělo expanduje a pocit vyrovnanosti se rozlévá do celého těla. Zachvacuji vás pozitivní a příjemné emoce. Následně si můžete vybavit obraz čeho chcete dosáhnout, nebo činnost, kterou chcete zlepšit, nebo se naučit.

Zpočátku může být vizualizace opakováním mantry (afirmace), nebo soustředěním na jeden pozitivní obraz, ale s praxí můžete být více kreativní a zapojit do vizualizační praxe postupně všechny své smysly.

KREATIVNÍ VIZUALIZACE

Kreativní vizualizace, nebo řízené snímky, využívá ohnisko mysli k vytvoření záměrných myšlenek nebo cílů ve vaší realitě. Když si budete představovat zážitek, nebo akci dříve, než se stane tak, budete na výsledek lépe připraveni. Kreativní vizualizaci můžete použít k ovlivnění své reality svou představivostí, nebo se můžete rozhodnout, že se uzemníte, uvolníte nebo se uzdravíte. Mnoho vizualizačních skriptů vás zve k představě sebe v bezpečném, uklidňujícím přírodním prostředí, jako je slunná pláž nebo zalesněný les, kde můžete naladit na vzpomínky, zvuky a pachy tohoto zvláštního místa. Můžete volně procházet kolem tohoto prostoru a vidět, co se ve vaší mysli objevuje. Buďte otevřeni tomu, co vidíte a víte, protože toto místo pro vás vždy existuje.

MEDITACE

Pokud mluvíte s 10 lidmi, kteří meditují, budete pravděpodobně slyšet 10 různých přístupů k meditační praxi. Pravdou je, že neexistuje žádná správná, nebo špatná cesta jak meditovat. Ale existují některé běžné způsoby, jak začít. Proto můžete využit našeho průvodce meditace, kde najdeš návod jak meditovat a to krok za krokem. Postupně získáš praxi a můžeš se učit další možné druhý meditace a všelijak je kombinovat a zkoušet cokoliv tě napadené.

Pokud tě zajímá meditace, vizualizace a obecně taky osobní rozvoj a zdravý životní styl tak navštiv cesta za snem, kde najdeš mnoho užitečných hodnotných informaci.

Komentáře (0)
Cestazasnem

14.06.2019 - 14:24

,

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám