TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Strach je prostor, který ještě neobjevil lásku

Strach je emoce uložená v našem pocitovém pozadí. Ovlivňuje rozhodnutí a naší aktivitu.

Postavit se strachu vyžaduje odvahu a sílu.

Práce se strachem uvnitř nás je práce s energiemi, to však vyžaduje delší praxi.

A proto: prozkoumejte strach nejdříve uvnitř sebe, i když ho vnímáme snadněji u druhých než u sebe. Podíváte li se na své partnery a uvidíte v nich nějaké místo, kde jsou uzavřeni nebo mají strach – není to náhodou odraz vašeho vnitřního prostoru, který potřebuje více lásky.

Je snazší vidět něco na druhých, než li v sobě. Proto se často setkáváme s lidmi, kteří nám ukazují to, co se sami učíme. Proto nás někdo tak fascinuje – přitahuje, ať jsou to jeho dobré či špatné vlastnosti nebo nám vadí něco, co často kritizujeme.

Strach také často pramení z myšlenkových vzorců. Vidíme všeobecně rozšířené myšlenky, které nám říkají, že nejsme dost dobří a že nebudeme li se mít na pozoru – dopadneme špatně.

Těmito masovými myšlenkovými proudy jsme často všichni unášeni. Strach se projevuje v našich silně sebekritických myšlenkách – jsme plni strachu ze zklamání.

Strach se rozpouští ve světle vědomí. Láska je jako teplé slunce a má možnost rozpustit jakoukoliv bariéru bolesti. Strach se jako pára v její záři vypaří.

Když něco soudíme, či posuzujeme či snad kritizujeme, jsme často vystaveni zpětné energii těch druhých – přitahujeme si na sebe tuto negativní energii prostřednictvím svých vlastních myšlenek.

To co na ostatních lidech vidíme, budeme prožívat také v našem vztahu, jelikož vše na co se zaměříme a formou jakou jsme se zaměřili – nám přivodí zpětnou energii.

Spojme se se svou milující a jemnou částí, s naším jemným a moudrým já, které nás vždy spojí s vnitřní láskou a tak nás zbaví vlastního strachu.

Když vnímáme mezi sebou a druhým člověkem dusno, či bloky, je to znamení, že jsme zablokovali sami v sobě to naše lepší a jemnější já. Jakýkoli projev lásky – nás vždy jen posílí a zbaví strachu.

Jak jinak se naučit lásce, než li se postavit všem svým zvykům a životním situacím, v nichž své srdce uzavíráme.

Kdykoli se přistihneme, že své srdce zavíráme, nemáme možnost změnit návykové vzorce a tak překonat své vybudované strachy.

Jakýkoliv problém můžeme vždy řešit s láskou, která nám bude pomocníkem zbavit se strachu.

Možná vyhledáváme raději situace a lidi, kteří jsou tzv.beproblémoví, kteří nás tím pádem nepostaví před výzvu. Jenže situace a lidé, kteří nás nikdy nepostaví před výzvu zůstat otevření a milující – nám neumožní zjistit, na kolik jsme vnitřně rezistentní a schopní čelit všem, byť negativním emocím, beze strachu a láskyplně.

Naše srdce se vždy zabývá důvěrou, otevíráním se a dosahováním nových úrovní přijetí a pochopení druhých skrze rozličné situace.

Cokoliv dáme druhým – je zároveň v řádu energií – darem pro nás.

Om šántí šántí šántí Andreajoga

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

07.10.2009 - 13:00

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu