Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Reflexologie

Reflexologie je forma masáže chodidel na tělesných meridiánech, nebo-li energetických drahách, která prospívá celému tělu.Tato zajímavá léčebná metoda je přibližně 5 000 let stará metoda, která vznikla ve Východní Asii. Pozoruhodná je zejména její schopnost nastartovat v těle samoléčivý proces, takže nám dodnes s úspěchem pomáhá jak při léčbě nejrůznějších onemocnění, tak při odbourávání úzkosti či stresu. Reflexologie je forma masáže chodidel na tělesných meridiánech, nebo-li energetických drahách, která prospívá celému tělu.

Reflexologie se také nazývá „zónová terapie“ a vychází z názoru, že každá část těla je ztělesněna na rukou a nohou, a že tlak na určité oblasti rukou a nohou může mít terapeutické účinky na ostatní části těla. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě.

Reflexologie se hodí pro lidi všech věkových skupin. Mnoho lidí používá reflexologii jako způsob odpočinku těla a mysli a při boji se stresem. Mnozí lékaři, konzultanti a další odborníci zároveň uznávají reflexologii jako průkaznou, respektovanou a účinnou terapii. Se stále se zvyšujícím množstvím stresu je důležité, aby lidé více pečovali o své zdraví.

Reflexní terapie je holistická, čili celostní, což znamená, že neodstraňuje jen nepříjemné příznaky, ale léčí jejich příčiny a celé tělo. Je velmi účinná při celé řadě problémů, jako jsou – dýchací nebo zažívací potíže, kožní vyrážky, impotence, neplodnost, migréna a mnohé další. Pomáhá mírnit hyperaktivitu dětí, prospívá v těhotenství, po úrazech a operacích. Uklidňuje, léčí a harmonizuje. Reflexologie se hodí pro lidi všech věkových skupin. Mnoho lidí používá reflexologii jako způsob odpočinku těla a mysli a při boji se stresem. Mnozí lékaři, konzultanti a další odborníci zároveň uznávají reflexologii jako průkaznou, respektovanou a účinnou terapii. Se stále se zvyšujícím množstvím stresu je důležité, aby lidé více pečovali o své zdraví.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

02.02.2010 - 11:21

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu