Onko Festival 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógové pozice vhodné pro omezený prostor

Většinu svého pracovního dne trávím u stolu v kanceláři. Existují nějaké jógové pozice, které bych mohla provádět i v takto omezeném prostoru?

Ale ano! Záleží na nastavení vašeho stolu, oděvu a stupni pohodlí, které vytvářejí i vaši spolupracovníci. Prakticky můžete provádět celou – úplnou jógovou praxi.

Začněte tím, že se pohodlně posadíte na okraj židle, nohy dáte od sebe na šíři kyčlí. Rovné dlaně položte na stehna, palce a ukazováky se dotýkají. Vnímejte protažení páteře. Hlava je v rovnováze nad srdcem, srdce je v rovnováze nad kyčlemi. Zavřete oči. Poté se 5x nadechněte a 5x vydechněte. Opakujte tolikrát kolikrát je vám příjemné.

Nadechněte se a zvedněte paže nad hlavu. Uchopte pravou rukou levé zápěstí. Při výdechu se ukloňte k pravé straně a v této pozici setrvejte po dobu 3 dechů.

Při nádechu se vraťte do výchozí pozice a vyměňte ruce (levá ruka tak objímá pravé zápěstí). Vydechněte a ukloňte se k levé straně. Opět vydržte v této pozici po dobu 3 dechů. Při nádechu se opět vraťte do výchozí pozice. Vydechněte a uvolněte paži. Nakonec několikrát jemně zakružte rameny vpřed i vzad.

Asi po čtvrtém pootočení rameny propleťte prsty za zády a paže natáhněte jak nejvíce vám to dovolí (nesmíte však pociťovat bolest, vše vám musí být příjemné). Pokud za vámi není nějaká překážka (zeď atd.), natáhněte se vzad a uchopte zezadu vnější okraj židle.

Při nádechu vypněte hrudník a zároveň se prohněte dozadu. Zůstaňte v této pozici a proveďte tři hluboké nádechy. Při výdechu uvolněte paže, položte je na kolena a prohněte páteř. Podsaďte pánev a vtáhněte břicho směrem od kolen a přejděte tak do „pozice sedící kočky.“ Dýchejte zhluboka a vnímejte rozpětí vaší zadní části těla. Nakonec vyvěste hlavu, abyste úplně uvolnili oblast krční páteře.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

24.09.2009 - 10:42

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu