Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ananda jóga

Ananda jóga (též Ananda Yoga), která se vyučuje v ašramech Ananda je tradiční jógový systém pro revitalizaci a harmonizace těla, mysli a duše pomocí jógových pozic (ásan), energetizačních cvičení, dechových technik (pranajáma), afirmací, relaxace, koncentrace a meditace. Vychází z učení Paramahansa Jóganandy a jeho žáka Swami Krijanandy.

Cvičení Ananda jógy se zaměřuje kromě fyzického protažení a zvětšení fyzické kondice a zdatnosti také na vnímání a procítění jemných energií, které se během cvičení aktivují a uvolňují. Uvědomění energií se dociluje vědomým prodýcháváním v každé pozice a v pauzách mezi pozicemi.

V Ananda józe se učíme pracovat na všech úrovních našeho bytí (fyzické, energetické, citové, mentální a duševní části), tak abychom pocítili štěstí a klid mysli nejen během jógové praxe, ale i během každodenního života.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

16.02.2010 - 12:04

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu