Onko Festival 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jana Mikšíčková

Józe jsem se začala věnovat v roce 2013, kdy jsem objevila ashtanga jógu, což mi doslova změnilo život. Tehdy jsem jako právník hodně pracovala, byla ve velkém stresu a štvalo mě to. Jóga byla tím jediným, na co jsem se vždycky těšila. Ohromně mě to nadchlo. Netrvalo dlouho, všeho jsem nechala a odjela se učit jógu do města Mysore v jižní Indii, odkud se kdysi ashtanga rozšířila do světa. Mysore mi natolik učarovalo, že se tam pravidelně vracím za svým učitelem dodnes.

V Mysore jsem nejdříve studovala u R. Saraswathi Jois (Sri K.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute) a u Bharata Shettyho, dlouholetého studenta BKS Iyengara, a Pratimy Giridhar (Aananda Yoga India), kde jsem si později udělala učitelský trénink Yoga Alliance RYT 500 hodin. Setkala jsem se také s dalšími zajímavými a inspirativními učiteli jako je David Swenson, u něhož jsem absolvovala učitelský trénink na první sérii ashtanga jógy (yoga chikitsa), na nějž jsem navázala druhou sérií (nadi shodana) u Manju Joise.

Moje vnímání jógy jako způsobu života ale nabralo zcela nový rozměr, když jsem v Mysore potkala svého učitele Vinaye Kumara (Prana Vashya Yoga Shala). Vinay mi pomohl uvědomit si, že jóga není jenom o jógových pozicích, ale může dát člověku mnohem víc, než si kdy dokázal představit, a otevřít mu konečně oči. Časem mne Vinay také autorizoval/certifikoval k výuce prana vashya jógy, jenž založil a která se odtud šíří dál do světa.

Studentům jógy se tak snažím předat to, co jsem se naučila, s nadšením je inspirovat k vlastní praxi jógy nejen na jógové podložce ale i v životě a sdílet s nimi energii, vnitřní klid a zároveň radost, kterou jóga přináší 🙂 Věřím, že jóga je jenom jedna a každý si v ní může najít to, co zrovna v životě hledá, a dojít tak krásnou byť někdy strastiplnou cestou k poznání sebe sama.

Můžete mne kontaktovat pro soukromé lekce nebo se k nám přidat na skupinové lekce prana vashya jógy anebo pránájámy v jógových studiích Yoga Shala Karlín (Křižíkova 16, Praha 8) a Spirit Space (Nám. Kinských 3, Praha 5).

Styly jógy:Ashtanga yoga, Hatha jóga, Prana Vashya jóga, Pranayama, Radžajóga, Terapeutická jóga, Vinyasa jóga
Kvalifikace:* RYT 500 hodin (Yoga Alliance), Ananda Yoga India pod vedením Bharata Shettyho, dlouholetého studenta BKS Iyengara, Mysore, Indie * Učitelský trénink 1. série ashtanga jógy s Davidem Swensonem, Ashtanga Yoga Paris, Paříž, Česká republika * Učitelský trénink 2. série ashtanga jógy s Manju Joisem, European Academy of Ashtanga Yoga, Praha, Česká republika * Kurz poradce pro výživu a suplementaci * Učitelský trénink prana vashya jógy u Vinaye Kumara, Mysore, Indie
Aktuální rozvrh:www.yogamandala.cz
Zpět na přehled
Načíst další
 • Přednáška o prana vashya józe Přednášky

  10.10.2018
  St 19:30 - 20:30
  Jana Mikšíčková

  Zajímá vás, co to je prana vashya jóga? Co je pro ni typické, odkud pochází, jak vznikla a proč je dobré ji praktikovat? Porozuměli byste rádi, jak tento systém funguje ...

  100 Kč Detail

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu