Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

S přirozenou antikoncepcí pomůže minipočítač

Sondou přístroje žena během několika sekund změří teplotu v ústech, případně potvrdí menstruaci. Počítač zanalyzuje naměřené teploty a srovná je se vzorkem statisíců naprogramovaných teplotních křivek. Výsledkem je spolehlivá předpověď ovulace, plodných dnů a právě i dnů neplodných, ve kterých se mohou partneři přirozeně milovat bez dalších antikoncepčních prostředků. Správné určení plodných dnů se hodí i ženám, které naopak početí dítěte plánují.

Pokud žena pravidelně používá přístroj Lady-Comp, nemusí užívat hormonální antikoncepci ani zvažovat zdravotní rizika, které s užíváním hormonů souvisí. Antikoncepční metoda výpočtu neplodných dnů ale vyžaduje dobrou komunikaci mezi partnery o jejich intimním vztahu, zapojuje muže do plánování početí. Žena tak rozvíjí respekt ke svému tělu.

Tzv. pearlův index je nejběžnějším vyjádřením úspěšnosti antikoncepční metody. Metodu neplodných dnů s přístrojem Lady-Comp určili němečtí lékaři v klinické studii na 0,7 (Prof. MUDr. Günther Freundl, Düsseldorf, 1997). Tedy 7 nežádoucích otěhotnění na jeden rok a tisíc žen. Nejúspěšnější metody hormonální antikoncepce se pohybují mezi hodnotami 0,1 a 1.

Německý výrobce nabízí tři varianty: pro přirozenou antikoncepci Lady-Comp, jeho zjednodušenou variantu pearly a pro páry potýkající se s neplodností Baby-Comp.

Margit Slimáková, PhD.
NaturComp, distributor minipočítačů v ČR a SR
www.naturcomp.cz

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

02.03.2011 - 12:38

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu