Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Genetická modifikace: Pohádka o pšenici, která skončila tragicky (3. díl)

 

Jednou si farmář řekl, že se už napracoval dost a že si zjednoduší život vysázením jen jednoho namísto deseti druhů semínek. Vybral semínka pšenice seté a rozházel je na všechna svá pole. Mlynář se rozhodl namísto denního mletí celozrnné mouky mlít obilí na bílou, která mnohem déle vydrží, a tak už nemusí prodávat jen tu čerstvě namletou. Důsledkem toho se už léta miliony lidí přejídají pšenicí setou a bílou moukou z ní. Kvůli lenivému farmáři a lenivému mlynáři. Tato pšenice nejenže v boji o popularitu porazila všechny ostatní druhy pšenice, ale i většinu dalších obilovin.

 

Následkem  nepřirozeně vysoké konzumace jednoho druhu obiloviny a výrobků z ní (pšenice setá je dnes v určité podobě součástí většiny polotovarů) jsme si za poslední léta vypěstovali i davy lidí alergických na lepek (hlavní bílkovina pšenice). Navíc většina z nich o své alergii ani neví.

 

Pšenici nebo kravské mléko konzumujeme několikrát denně. A často trpíme chronickými zdravotními potížemi. Většinou si to nespojíme. Zatímco alergik na jahody se jim vyhne a souvislost jahod a své alergie snadno vnímá.

 

Smutným koncem monokulturního pěstování jsou stále se zvyšující počty alergiků na lepek s mnoha závažnými zdravotními potížemi. Neřešená alergie na lepek je dnes dokonce dávána do souvislosti s neplodností.

 

Margit Slimáková

www.margit.cz

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

06.12.2010 - 13:00

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu