Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

JógaMóda pro těhotné….cvičte v pohodlí po celou dobu v těhotenství

Těhotenská jóga je nádherná disciplína. Ženy jsou v těhotenství vnímavější a citlivější na své tělo i vnější podněty. Věřím, že od začátku těhotenství (mnohdy ještě před otěhotněním) jsme prostředí pro dítě, které s námi pak sdílí úplně všechno. Smích i pláč, radosti i starosti, vnímá i reaguje na podněty okolo a uvnitř. Rozvíjí se instinkt a jemné energie mezi maminkou a dítětem. Víte, že se něco děje, nebo naopak, že je všechno v pořádku. Víte, co zrovna dítě potřebuje, umíte zareagovat na změny a potřeby dítěte. Nemusíte spolu mluvit slovy, dívat se do očí, nemusíte být mnohdy ani u sebe a víte. Je to nadpozemsky silný, krásný pocit lásky. A myslím, že právě jóga pro těhotné je výborným pomocníkem pro nastávající maminky tyto krásy objevit, zklidnit se a ujistit, že to co dělají a čemu věří, je správné.

Důležité je, aby se vám cvičilo pohodlně a aby cvičení samo bylo pro Vás příjemné. K tomu může přispět mimo jiné i vhodná podložka a pohodlné oblečení. Především by měla být chráněná páteř, bedra a zároveň bříško. Ideálním řešením může být jogínský trikot. Je to jednoduchý overal na ramínka s dlouhými nohavicemi k lýtkům. Může se zároveň nosit i jako spodní vrstva a kombinovat s tričkem, teplákami, kalhotami… Na www.yogavila.com můžete vybírat z obrovského množství barevných variant s nejrůznějšími ozdobnými potisky. Trikot je vyroben z nejkvalitnějšího úpletu dostupného v ČR a tak Vám vydrží krásný i po četném praní a sušení. Cena trikotu je 1.290 Kč. Těhotným se doporučuje velikost „L“, aby byl maximálně pohodlný až do porodu.

Trikot oceníte i po porodu. Pomůže Vám opticky zpevnit bříško v prvních měsících a v kombinaci s dalším oblečením můžete pokračovat v pohodlném cvičení. Internetový obchod www.yogavila.com nabízí pro těhotné řadu krásných tepláků s nízkým sedem a náramně pohodlným širokým pasem. Najdete tu i varianty šifónových a hedvábných kalhot z překrásných indických látek. Maminky po porodu můžou vybírat i z řady nápaditých kojících triček http://www.yogavila.com/mama-vila/. Nechybí kojící polštáře, ručně malované šátky na nošení miminek a pohodlné tepláčky a sukýnky pro nejmenší. Všechny jsou s pasem bez gumy, krásně drží a netlačí na bříško ani vaše děti.

Pro mnohé ženy je těhotenská jóga první setkání s jógou. Dává maminkám sílu i odpočinek zároveň. Pomáhá udržovat si fyzickou kondici, dodává sebevědomí a vnitřní sílu. Po porodu se pak snadněji vracíte k původnímu stavu a mnohdy je i kondice a psychika ženy lepší, než před začátkem těhotenství.

Ať se Vám všem krásně cvičí a díky józe najdete alespoň střípek vnitřního klidu a pocitu nádherné vesmírné lásky v prostoru beztíže a nekonečné jistoty.

Namasté,

Zuzana Bergerová-Jandová

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu