evolution jaro 2019
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Feng shui – cesta ke kosmické harmonii

Feng shui je starobylé čínské umění, které nám ukazuje jak dosáhnout harmonie v našem soukromém i pracovním životě. Učí nás jak dosáhnout zdraví, štěstí, lásky a bohatství. Pomáhá nám zvládat situace denního života v klidu a harmonii.

Skvělé je, že nemusíte pocházet z Číny ani mluvit čínsky, abyste mohli výhod tohoto umění využít pro sebe. Domy postavené podle pravidel Feng shui a byty zařízené podle tohoto systému nepůsobí dojmem orientální architektury, která zabloudila do Evropy. Vyzařuje z nich zvláštní harmonie a pohoda. Jsou to ty byty (obchody, kanceláře…) při jejichž návštěvě cítíte to nedefinovatelné „něco“, co ve vás vzbuzuje pocit harmonie a pohody.

Podle starých Číňanů je rozmístění předmětů v prostoru velmi důležité. Poloha domu nebo kanceláře, jeho architektura a umístění předmětů, kterými se obklopujeme ovlivňuje náš život.

Původ Feng shui nacházíme ve staré Čínské astronomii, v taoistické kosmologii a filozofii a v čínském textu I-TING. Je jednou z osmi součástí čínské medicíny. Účinnost a oprávněnost této metody potvrzuje jak její téměř sedmitisíciletá tradice, tak i to, že je používána nejznámějšími světovými firmami. Není žádným tajemstvím , že pravidla Feng shui jsou důsledně uplatňována například při stavbě většiny budov v Hong Kongu . Toto umění využívají mezinárodní firmy a velké koncerny, jakými jsou MaC Donald, Sony, Mitsubishi a další.

Stejně tak se principy Feng shui využívají při stavbách a vnitřním vybavení bytových a rodinných domů, v restauracích, obchodech, lékařských ordinacích i továrnách na celém světě.

A to je naprosto pochopitelné. Domy a místnosti žijí. Jsou to pole energie. A v jakém domě byste chtěli žít vy? Ve zdravém, nebo v nemocném? Nad odpovědí na takovouto otázku by jistě nikdo neváhal. Samozřejmě bychom všichni dali přednost prostředí, které nám prospívá. Použití umění Feng shui přináší do života klid, harmonii, prosperitu, lásku a dobré mezilidské vztahy.

Podle starobylé tradice Feng shui je základem pro fungování kosmu triáda Nebe, Země a toho, co je od sebe odděluje – a to je ztotožňováno s člověkem jako prostředníkem mezi Nebesy a Zemí. Také se dá říci: Nebe vytváří, Země zachovává a člověk vede k dokonalosti.

Tak nač ještě čekat?

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

22.11.2009 - 13:34

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu