Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Rozhovor s Carmen Rodriguez Hochstrasser

Jednou z tváří letošního jógového festivalu True Yoga Day bude Carmen Rodriguez Hochstrasser. Při této příležitosti jsme připravili rozhovor o jejím přístupu k józe a životu.

Carmen vyrostla ve Švýcarsku a k józe se dostala díky otázkám, na které ve svých šestnácti letech hledala odpovědi a nenacházela je. Od té doby jógu aktivně praktikuje; ta se jí nejenom stala cestou k objevení sebe sama, ale také jí otevřela dveře k osobnímu růstu a skupinové práci s ostatními lidmi. Vedle jógy se zajímala o řadu metod fyzického pohybu, které také praktikovala, studovala anatomii lidského těla a způsoby relaxace. Aby porozuměla lidské bytosti v celé její šíři, věnovala se též meditačním technikám jako zen, vipassana, jóga nidra nebo kriya jóga.

Carmen považuje za důležité udržovat rovnováhu mezi cvičením mysli a těla; podle ní bychom měli posilovat „dialog“ mezi naším tělem, myslí a srdcem a naučit se rozlišovat jejich hlasy, abychom všechny tři části spojili a v harmonii používali ve svém každodenním životě.

Komentáře (0)
Pavel Hub

Vede lekce ashtanga vinyasa jógy od roku 2003. Je autorem kurzu online jógy a výukového DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé. Začínal s power jógou a po několika měsících pravidelné praxe se dostal k jejím kořenům, Ashtanga vinyasa józe. Absolovoval semináře a učitelské programy například u učitele Madonny a Stinga - Dannyho Paradise, první západní učitelky Ashtangy - Nancy Gilgoff, ale také u Georga Wögingera, který přivezl Ashtangu do Prahy nebo u Dalibora Štědronského, předního českého Ashtanga učitele. V současné době vede Pavel pravidelné kurzy, soukromé a firemní lekce a pořádá jógové víkendy a semináře po celé České republice

30.10.2014 - 11:33

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu