jan honzik 720
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga dance flow ve studiu Zen Garden

V józe je jisté jen jedno: kolik učitelů tolik stylů.

Tentokrát něco o józe pro rebely bez příčiny. Pro ty, kteří nechtějí otrocky následovat lektora, ale chtějí vnímat vlastní tělo, vlastní dech a vlastní srdce. Možná, že se vám už na nějaké hodině stalo, že se tělo jakoby chtělo pohybovat samo od sebe a další pokyn od cvičitele úplně nevyhovoval tomu, o co si říkalo tělo. Oproti veškerým předpokladům či stupni osvícení lektora, je dost nepravděpodobné, že se jeden samotinký cvičitel dokáže napojit na potřeby všech cvičících. Taková je realita a není na místě chtít od hodiny s dvaceti lidmi v sále, že vám lektor nabídne každému jiný cvik a pak pro velký úspěch udělá salto vzad a donese pro všechny voňavé espresso. Pokud ale potřebujete jistou míru vedení a jistou míru nezávislosti bez nutnosti placení si soukromých lekcí, našla jsem něco pro vás.

Bambus

Lektorka Klára Burgess ve své hodině Yoga dance flow kombinuje právě tyto prvky: vedení, svobodu a lehkost pohybu. Na začátku hodiny jsme se naladili na svůj dech, provedli několik cviků ze statické yin yogy a pak přešli ke svobodnému, jemně tanečnímu pohybu, který tvořil jádro lekce. Co si představuji pod pojmem svobodný pohyb? Lektorka nám vytyčila hranice podle postavení našich nohou, ukázala několik variací pohybu, a pak už jsme jen pluli mezi pozicemi, které jsme si sami tvořili. Nejlépe zavřít oči a poslouchat své srdce, své tělo. Pokud totiž chceme svůj pohyb ovládat myšlenkami a plánovat další krok, jsme teprve na začátku naší cesty za svobodou. Ideální je vrátit se zpět ke svému dechu, zaposlouchat se do našeho srdce a nechat vše volně a pomalu pomalu plynout. Už vidím hrůzu ve vašich očích při čtení těchto řádek: Cvičit sama? Bez přesných pokynů ohledně umístění malíčku? Bez povelů k nádechu a výdechu? Ano, je to trochu obtížnější a pravděpodobně se to nepovede napoprvé, ale až si to párkrát vyzkoušíte, nebudete chtít nic jiného. Mezitím, proč některé z těchto prvků nezakomponovat do vlastní domácí praxe? Můžete začít se cviky, které znáte a pak si nechat pár minut na pohyby, které k vám přijdou samy spolu s vaším dechem.

Kdo: Klára Burgess

Co: Yoga dance flow, kombinuje yin yogu s prvky pohybové improvizace

Kdy: od září 2014, v úterý 18:00

Kde: Zen Garden, Holečkova 5, 15000 Praha 5

Pro koho: Pro začátečníky i pokročilé s otevřeným a odvážným srdcem

Za kolik: jednorázově 200 Kč, v rámci kurzu 150 Kč, s permanentkou 175 Kč/lekce

Kontakt: www.zen-garden.cz ***********************************************************************************************

O autorce:

Anna Gaurová

A_G

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala – pro mě zcela revolučním – uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich.   Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody.

Použitá kresba: Play.Ink

Komentáře (0)
Anna Gaurová
Anna Gaurová

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala - pro mě zcela revolučním - uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich. Anna Gaurová Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody. Můj blog najdete zde

16.07.2014 - 13:37

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu