Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

YOGA & ART: Jóga s radostí… ze života a s charismatickou zpívající lektorkou

Yoga & Art

Odpověď na otázku, zda vám nějaká hodiny jógy sedne, závisí na mnoha proměnných: např. na venkovní teplotě, jestli je -10 °C nebo plus 35 °C, zda-li se hodina koná o víkendu nebo večer po vyčerpávajícím dnu v práci nebo jestli jste si nakonec před hodinou stihli dát ten hamburgr nebo ne (i když víte, že byste před hodinou nic neměli, ale umíráte hlady a bez energie to přece neodcvičíte…). Úplně nejvíc ale podle mě záleží na osobnosti lektorky.

 

Je sice pravdou, že cvičitelky jógy mají v nepsaném popisu práce šířit radost ze života, pohodu, rozhánět mráčky a ukazovat na sluníčko, ale ne každá pohodářka je pro vás ta pravá. Asi jako když někomu v létě stačí 20 °C a příjemné sluníčko a někdo jiný vyžaduje 35 °C, moře, bazén a koktejl s deštníčkem.

Já jsem si tentokrát pro svoji dávku pohody došla do studia YOGA & ART na Praze 6, pár zastávek tramvají za Pražským hradem. Studio sídlí hned u zastávky Marjánka ve zvýšeném samostatném prostoru s okny směřujícími na dvě světové strany. Cvičební prostor je od hlavní budovy oddělen a celkově působí velmi vzdušně a lehce.

U vstupu už na nás čekala usměvavá lektorka, která nám hned ochotně nabízela sklenici vody, což v teplém počasí působilo stejně blahodárně jako letní déšť. Hodina je součástí kurzu probíhajícího od dubna a bylo zřejmé, že si lektorka Magda Nguyenová ze svých cvičících vytvořila fungující skupinku spřízněných duší, které se navzájem znají, vypraví si své zážitky a vyrazí spolu i na víno. Otevřenost lektorky evidentně působí pozitivně i na její svěřence. Dokonce jsme od ní dostali v rámci kulturního okénka tipy na blížící se kulturní akce a dostáli jsme tak jménu studia YOGA & ART.

Samotná lekce plynula v příjemném tempu vinyasy a hodina a půl jógy uběhla jako voda. Nejdříve jsme se naladili na cvičení v leže a pak postupně jsme se propracovávali k náročnějším pozicím. Skvělé bylo, že lektorka neúnavně chodila mezi námi a jemným dotykem svých dlaní opravovala, co se dalo. Například já jsem se domnívala, že dělám pohyb tak jak je mi řečeno, opak však byl pravdou a lektorka mě hned správně navedla. „Jóga je taková geometrie,“ padlo během hodiny. Vyrovnává tělo i mysl, dodala bych já.

Někdy mi jóga připadá jako takový rodič, který nás napomíná, abychom chodili rovně a zároveň vždy, když je potřeba, poskytne dobrou radu do života. Hodina probíhala s příjemných hudebním pozadím, ke kterému se se svým příjemným zpěvem občas přidala i lektorka Magda. Pokyn k ulehnutí do šavásany připlul přirozeně, i když si někdy myslím, že v tu chvíli, kdy se k šavásaně zavelí všichni jsou hned na zemi (bez ohledu na svoji výchozí pozici). Během našich mrtvolných poloh nám lektorka jemně masírovala tvář a všichni jsme odcházeli jako ta pověstná sluníčka. Asi jsem však zvyklá už na trochu jemnější jógu, protože druhý den o sobe cvičení dalo znát. Příště tedy doporučuji před cvičením se alespoň samostatně trochu protáhnout, zařadit několik průpravných cviků a vše bude perfektní.

Kdo: Magda Nguyenová
Co: vinyasa yoga, kurz Jóga s radostí II
Kdy: středa 19:00, během léta 2014 i v neděli v 19:00
Kde: YOGA & ART, Bělohorská 35, 169 00 Praha 6 – Břevnov
Pro koho: ideálně pro zdravé jedince, kteří už zkušenost s jógou mají, ale není to podmínkou.
Za kolik: 2300 Kč celý kurz 13 lekcí, nebo jednorázový vstup 90 minut 200 Kč, s kreditem 170 Kč
Kontakt: http://www.yoga-art.cz/

***********************************************************************************************

O autorce:

Anna Gaurová

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala – pro mě zcela revolučním – uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich.

A_G

Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody.

Komentáře (0)
Anna Gaurová

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala - pro mě zcela revolučním - uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich. Anna Gaurová Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody. Můj blog najdete zde

24.08.2014 - 21:17

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu