Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga workshop s Andreou Smékalovou

Letos poprvé jsme s manželem, coby mírně pokročilí „jógíni“, vyrazili na workshop pod vedením cvičitelky jógy – paní Andrey Smékalové – který se konal v červnu v Kanegře, na severním chorvatském poloostrově Istrii.

Ihned po příjezdu nás uvítalo příjemné prostředí rozsáhlého areálu s mnoha velmi dobře vybavenými bungalovy poskytujícími vlastní pohodlí i soukromí.

I přes mé počáteční obavy, zda-li vůbec budeme tempu zkušených jogínů stačit, musím přiznat, že jsme byli velmi mile překvapeni.

Časné ranní meditace a cvičení hatha jógy, které probíhalo přímo na pobřeží, nás přímo okouzlilo…Byl to naprosto úžasný pocit stát se součástí přírody, vidět jak vychází slunce a vnímat vlastní klid v duši. Bylo to takové ranní pohlazení, se kterým bylo snadné začít každý nový den.

Poté následoval volný program,abychom se v podvečer nakonec opět sešli na louce pod bungalovy, kde probíhaly hodiny, tentokrát mnohem náročnější, ashtanga a vinyasa jógy. I přesto se nikdo z nás „slabších“ necítil nikterak odstrčený…

V józe totiž není nikdo lepší či horší. Není vítězů a není poražených. Každý cvičí podle svých vlastních fyzických možností, zkušeností, dovedností. A to je to, co je na józe zcela jedinečné.

Měli jsme příležitost seznámit se i se základy a filozofií ánandajógy a krijajógy, prostřednictvím besedy s panem Ifetem Hodžičem , který je cvičitelem jógy již přes 18 let. Opět jsme měli možnost uvědomit si, kolik druhů jógy existuje a že každý z nás očekává od jógy něco jiného, zcela specifického.

Týden nám všem utekl jako voda…Počasí nám celkem přálo. Navázali jsme nová přátelství, posunuli se díky intenzivnímu cvičení mnohem dál a to jak v oblasti psychiky tak i v oblasti našich vlastních fyzických sil.

A tak jsme se po týdnu cvičení jógy vraceli do naší milé vlasti prohřátí sluncem, nabití energií a s nadějí, že se v Kanegře všichni setkáme i za rok.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

09.08.2009 - 12:57

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu