TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga v Římě

řím náměstí sv. Petra jóga

Do Říma jsme se vypravili za poznáním kolébky civilizace, jejíž kultura, zvyky a tradice dodnes formují naše životy. Unikátní souhra antiky, renesance, baroka a modernity. Živosti, pestrosti kultury, gastronomie, módy a životního stylu vůbec.

V žádném ohledu nás nezklamal a přinesl nám spoustu zážitků a poznání. Vybaveni průvodci v papírové i elektronické podobě jsme žasli při pohledu na výtvory lidského důmyslu a kreativity napříč staletími, ať už mám na mysli chrámy, umělecké předměty, jídlo nebo espresso.

Procházení ulic, uliček a náměstí nám dalo docela zabrat a tělesné schránky nám začaly dávat jasně najevo, že dnům plným procházek už odvykly. Pro mě byl zážitek z pěší turistiky umocněn tím, že jsem si před odletem pořídil svoje první barefoot boty a v Římě si s nimi prošel velkou premiéru.

řím castel san angelo jóga

Dlažba římských ulic je velmi pestrá a přinesla mým receptorům řadu nových podnětů 🙂

Třetí den jsme se shodli, že nám prospěje pomalejší, na protažení a uvolnění zaměřená lekce jógy a relativně rychle jsme si našli a vybrali na první pohled zajímavé a příjemné jógové studio RYOGA a lekci Slow Flow instruktorky s italským jménem a anglickými kořeny Leonory Zotti.

Stačilo poslat stručný dotaz, zda můžeme přijít ve dvou a bez znalosti italštiny a během chvíle nám přišlo srdečné pozvání, ať bez obav dorazíme. Na cílové adrese nás čekalo moderní a designově povedené studio s milými recepčními, vybavení šaten a sálu bylo rovněž velmi povedené.

D28F4474-7FA8-4F26-BECF-578BB84BAE60

Na lekci nás bylo 12, což bylo tak akorát, abychom nesdíleli jógovou podložku ve dvou. Lekce byla vedena v italštině a angličtině, občas s převahou italštiny, takže občas nebyly pokyny zcela zřejmé, ale celkově jsme si jógovou lekci užili a prospěla nám.

Na co nejsem z Čech zvyklý, a co mě překvapilo, byla převaha můžu v dresech Lululemon a zřejmě zvyk odkládat části oblečení až do polonaha spolu s rostoucí teplotou v sále. Italská bezprostřednost se projevila i v závěrečné šavásaně, kdy dva jogíni sdíleli společně poslední volnou deku.

/

Na cestách se samozřejmě dá praktikovat vlastní, soukromá praxe, ale návštěva a cvičení v jiném prostředí pro mě byla obohacujícím zážitkem. Pomohla mi uvědomit si, jak malé obzory mám, a věřím, že si je budu postupně rozšiřovat.

Zbývá jen dodat, že cena lekce byla 40 EUR na osobu.

 

Komentáře (0)
David

Na svět přicházíme plni zvídavosti, radosti a lásky... a pak nás to nějak semele.

05.03.2016 - 01:46

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu