jan honzik 720
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Druhé jógové zastavení v rámci projektu „Cesta je cíl“ aneb zážitek nemusí být pozitivní, stačí, když je silný

jóga projekt cesta je cíl

Druhé zastavení na cestě bylo o stupeň výš v mnoha ohledech. Za prvé jsem projekt povýšila na úroveň, o níž jsem na začátku ani nesnila a teď mi přijde, že dává celku mnohem lepší smysl, respektive, že mu dává smysl – tečka. Lekce jógy, jejichž výtěžek půjde na pomoc dobrým věcem a potřebným lidem jsou cesta, kterou chci jít. 

Za druhé byl ve vyšší nadmořské výšce a rovnou pod naší nejvyšší horou a nakonec i na ní. Za třetí byl výš než moje síly a skončila jsem v posteli s krabicí kapesníků.

Na lekci nikdo nepřišel, ani nemohl, protože bohužel nebyla viditelně ohlášená na stránkách nadace, pro niž jsem ji pořádala. Moderátor ji sice měl ve scénáři a já s mikrofonem v ruce oslovila prázdné parkoviště, ale zcela upřímně a sebekriticky, špatně jsme to načasovali a nechali to, ať se stane a to ne vždy funguje.

Měla se místo v 10 konat v 8.30, v době, kdy se výletníci srocovali u pódia před plánovaným výstupem. V 10 už nahoru na horu vyrazili i ti poslední, a tak jsme si na čerstvém vzduchu u potůčku zacvičily jen já a kamarádka, která mi pomáhala. Náhodní kolemjdoucí si nás zaujatě prohlíželi, fotili, ale nikdo se nepřidal.

Užily jsme si to a fakt, že jsem lekcí nepřispěla do kasičky nadace vykompenzovává skutečnost, že jsem rodině malého Vojty přispěla osobně.

jóga projekt cesta je cíl

Místo toho, aby si lidé odnesli zážitek z lekce, odnesla jsem si já lekci, že jedině dobře a do detailů připravená akce může mít požadovaný efekt a že spoléhat se na náhody znamená vytvářet si očekávání.

Mohla bych si teď sypat popel na hlavu a stydět se v koutě, protože můj projekt selhává, anebo se radovat, protože věci nejsou nikdy špatné, záleží na tom, jak o nich přemýšlíš a z jakého úhlu se na ně díváš. Já to vidím pozitivně. Cestou se učím a nabyté poznání můžu použít ke zlepšení dalších akcí.

Prožívám a užívám si život mimo svou pohodlnou zónu. Cestuju, putuju, poznávám. Cesta je cíl a kolik lidí, tolik cest. Jaká je ta Vaše a co Vás učí?

/

Na lekci jógy do Pece se vrátím. Nad skleničkou v hospodě se ukázalo, že tam je skupina lidí, kteří mají o jógu zájem a nemají příležitost si zacvičit, protože horský vzduch má evidentně příznivý vliv na reprodukci, a tak jim instruktorky jógy jedna za druhou odcházejí s outěžkem na mateřskou.

 

Komentáře (0)
Tatiana Vomáčková
Tatiana Vomáčková

Mé tělo i duše našly zalíbení v józe, protože mi umožňuje poznávat se, uvědomovat si, co cítím a učí mě trpělivosti, pokoře a naslouchání.
Vedu lekce vycházející z Ashtangové tradice a přidávám k ásánám slova, hudbu a prvky thajské jogové masáže.
Věřím, že když člověk opravdu chce, dokáže cokoli, zejména, když přemýšlí do hloubky a míří vysoko.
Píšu, protože neumím zpívat ani malovat, ale mám potřebu provětrat své nálady a nápady ven z těla.

08.06.2015 - 14:50

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu