Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jivamukti yoga s Yogeswari (PRAHA 11. – 13. 12. 2009 )

Seminář organizovaly dvě krásné bytosti: Marti Procházková a Lenka Nezvalová. Obě dvě tento styl jógy studovaly v New Yorku, odkud právě Jivamukti yoga pochází. Do Prahy pozvaly jednu z nejzkušenějších učitelek jménem Yogeswari, která učí po celém světě. Má za sebou 20 let praxe tanečnice a choreografky. Je žákyní manželů Sharon Gannon a Davida Lifa, kteří tento styl vytvořili po letech jejich praxe a studia u nich doma v Americe a v Indii. Je to metoda, která se snaží začlenit do našeho „západního“ praktikování nejenom fyzická cvičení, ale i duchovní a psychologické aspekty jógy. Cílem tohoto systému není jen ohebnější tělo a klidnější mysl, ale odpoutání se od hmotného způsobu života a nasměrování mysli na božskou podstatu – dosažení Samádhí. JIVAMUKTI znamená v překladu osvobození duše – JIVA ( duše ), MUKTI ( osvobození ) .Jedná se o přepis původního sanskrtského slova JIVAMUKTIH – osvobození během života.
Učení této jogy se skládá z pěti principů: 1. Ahinsá (nenásilí) 2. Nada joga ( hluboké naslouchání ) 3. Bhakti joga (oddanost) 4. Meditace 5. Studium starých jógových textů Vždy na začátku dopoledního semináře jsme zpívali mantru nebo Patanjaliho sutru, které nás provázely i během cvičení. Hudební doprovod nám dělalo krásné harmonium, na které Yogeswari hrála. Je to univerzální nástroj, který je na hodinách Jivamukti jogy používán. Zní nádherně.
Následuje dechové cvičení a hatha jóga ve stylu vyniasy. Musíme opravdu naslouchat,
dechy jsou odpočítávány. První den se zaměřujeme na pozice na rukách a druhý den na záklonové pozice. Během cvičení nám Yogeswari se svými asistentkami – Marti a Lenkou-
pomáhaly při pozicích. Někdy s námi opravdu prošly celou sestavu.
A co bylo naprosto nejúžasnější? Masáž prováděná během cvičení v určitých pozicích. Samozřejmě i na konci při relaxaci.
Opět jsem byla obohacena novými informacemi. Velice se mi tento styl líbí. Cítila jsem, jako by se spojila ženská energie s mužskou, jemná energie se sílou.
LOKAHA SAMASTAHA SUKHINO BHAVANTU!
Nechť jsou šťastny všechny bytosti!
Namasté

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.02.2010 - 12:49

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu