Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Barcelona Yoga Conference – 2. kapitola

Barcelona 4

Na konferenci jsem strávila 3 dny hlavního programu. “Pre a post conference” workshopy jsem si po uvážení odepřela, i když den “po” měla Shiva Rea. První den jsem jela pozdravit moře (viz.výše) a poslední den kamarádku Dianu, která v Barceloně žije. Jsem za rozhodnutí dát si jen 3 dny ráda, protože už odpoledne třetího dne jsem byla k prasknutí plná dojmů. Navíc bez času je vůbec strávit, natož mít prostor pro nové informace.

Chodila jsem na 4 lekce denně a na večerní kirtany. Mezitím spát do krabičky od sirek na koleji, kterou jsem sdílela s Evou. Jako na táboře, včetně klábosení do tmy noci, samozřejmě k tématu. Evu jsem před tím potkala jen jednou v Dubaji, kde žije, ačkoli je z Jeseníků. V Dubaji učí a naplno studuje jógu, zdravou stravu a život v poušti. To ona pro nás vybrala ubytování a já jsem jí za tu volbu tuze vděčná. Měly jsme to pár kroků od místa konání a mohly snídat na střeše domu, kde to bylo jako v nebi, nebo alespoň dost blízko něj. Rozhodně doporučuju udělat si rezervaci včas, protože my jsme v dubnu dostaly poslední volný pokoj.

Barcelona 5

Konference byla v prý “posh” čtvrti Sarria. Líbilo se mi to místo. Záklana BYC byl kampus jedné univerzity. Shallami byly tělocvičny s basketbalovými koši a vysokými stropy, fotbalové hřiště s umělou trávou minimálně třetí generace, trávník mezi stromy a tenisové kurty. Všudypřítomné oltáře s květinami a vonnými esencemi ta sportoviště změnily na jogoviště. Mezi stromy byla natažená lana (slack line) a u vchodu stála bronzová pumpa s pitnou vodou. Všichni účastníci dostali při registraci kovovou lahev, aby se neplýtvalo plasty a taky na památku.

Barcelona 6

Měli jsme štěstí na počasí. Ani vedro na padnutí, ani kapka deště (kromě posledního dne “post” programu). Šlo to hladce. Snadná registrace, přehledné směrovky v areálu, nepřeberně čerstvých šťáv a kulinářských alternativ včetně mého favorita ranní kaše ze semínek chia. Stánky s potravinovými doplňky, esenciálními oleji, se šperky, s oblečením a taky s houpacími sítěmi na aeroyogu a stan hlavního sponozora Yogi Tea, kde bylo pořád co pít a číst, protože každý sáček čaje má na šňůrce afirmaci.

Projít pozorně mezi stánky mi zabralo dva dny. Přivezla jsem si balení křupavé spiruliny a sklenici včelího pylu. Obojí potravinové doplňky, které teď při snídaních testuju. Líbila se mi trička s našitými tisky křídel, zaujalo mě jogové pexeso pro děti a koupila jsem si zlaté korále na krk (není to pravé zlato, netřpytí se).
Fotografie: archiv autorky (Tatiana Vomáčková)
a poděkování také patří:
Wari Om
Patricia Torales
Meg Evans

Komentáře (0)
Tatiana Vomáčková

Mé tělo i duše našly zalíbení v józe, protože mi umožňuje poznávat se, uvědomovat si, co cítím a učí mě trpělivosti, pokoře a naslouchání.
Vedu lekce vycházející z Ashtangové tradice a přidávám k ásánám slova, hudbu a prvky thajské jogové masáže.
Věřím, že když člověk opravdu chce, dokáže cokoli, zejména, když přemýšlí do hloubky a míří vysoko.
Píšu, protože neumím zpívat ani malovat, ale mám potřebu provětrat své nálady a nápady ven z těla.

01.08.2014 - 12:01

, ,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu