bliss
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Manduka, světový výrobce jógamatek a dalších pomůcek pro cvičení jógy

manduka-pro-podlozka-na-jogu

Manduka je společnost v jógovém světě tak známá, že víc už to snad ani nejde. Pojďte zjistit, co stálo za vznikem kvalitních podložek na jógu neboli jógamatek, které u lidí cvičících jógu patří k těm nejoblíbenějším a nejžádanějším. Jaký příběh se skrývá za výrobou poctivých pomůcek ke cvičení jógy, které neznečišťují životní prostředí, jsou šetrné k přírodě a mají je v oblibě jogíni a učitelé jógy ze všech koutů světa?

Trocha historie na úvod

Historie Manduky začala v roce 1997, kdy Peter Sterios vyrobil legendární černou jógamatkuManduka Pro Black Mat. Podložka byla na oko svou jednoduchostí velmi elegantní, odolná a zajišťovala perfektní oporu pro jógovou praxi – byla pevná, ale pružná. Poskytovala výjimečnou stabilitu, která je v józe potřebná. Jako poděkování ji věnoval svému učiteli jógy a dalším přátelům. A ti se o své nadšení z nové jógamatky dělili dál a dál… A tak vznikla Manduka, ekologická „jógová“ značka, která si svou úžasnou filosofií, originálním designem a přírodními materiály, které při výrobě používá, získala velkou přízeň po celé zeměkouli.

podlozka-na-jogu-manduka-ekolite

Jaké má Manduka zásady?

 • Všechny výrobky vytváří s maximálním ohledem na přírodu a životní prostředí.
 • Zákazníkům poskytuje kvalitní zboží s co nejmenší spotřebou a odpadem při zpracování.
 • Pracuje s pečlivě vybranými přírodními, recyklovatelnými či biologicky rozložitelnými materiály.
 • U většiny jógamatek Manduka garantuje jejich celoživotní výdrž!
 • Lidé v Manduce neustále vymýšlí nové produkty, hravé designy, originální vzory, limitované kolekce a další!
 • Manduka se snaží pokračovat ve své cestě a jít stále dál. Dělá vše pro to, aby byla ještě lepší, silnější a všem dostupná.

Co Manduka vyrábí?

 • Jógamatky – podložky na cvičení jógy, které se ale dají využít i při jiných sportovních aktivitách
 • Oblečení, a doplňky (eko láhve, tašky apod.)
 • Ručníky na jógu
 • Pomůcky na jógu – bloky, pásky, bolstery – podpůrné polštáře, čistící spreje na jógamatky…

manduka-podlozky-na-jogu-prolite

Typy jógamatek

  • PRO a PROlite Mats: hlavní velikáni v Manduce – s nimi se můžete spolehnout na pohodlí, stabilitu, dlouhou životnost, nové designy a navíc je na ně doživotní záruka. Jednotlivé jógamatky se mohou lišit svou tloušťkou, která se pohybuje mezi 4,5 – 6 mm. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří to s jógou myslí vážně!
  • eKO a eKOlite** Mats: jsou srovnatelné s předchozí řadou PRO s tím rozdílem, že jsou ještě o chloupek ekologičtější* a lehce tenčí (4 – 5 mm). Jsou vyráběny z kaučukovníku, bez jakéhokoliv odpadu a neobsahují PVC či jiné škodlivé plasty. Představují ideální podložku pro ty, kteří se chtějí k naší planetě chovat zodpovědně a co nejšetrněji, ale zároveň ani nechtějí přijít o komfort a oporu při své jógové praxi.
  • eKO travel Mats: cestovní jógamatky, které neváží téměř nic, dají se pohodlně složit a hodit do kufru. Jedná se však spíše o protiskluzovou vrstvu, která není tak měkká, pohodlná a vyztužená jako klasické podložky. Na cestování jsou ale naprosto perfektní!

* všechny jógamatky jsou bez toxických látek, barviv a ftalátů
** “lite“ je vždy odlehčená verze daného typu

jogamatky-manduka

Mé vlastní zkušenosti na závěr

Jógamatka od Manduky mi byla doporučena, když jsem se rozhodovala, v kterou společnost vložím svou důvěru a investice k pořízení své první pořádné podložky. Chtěla jsem, aby byla odolná, stabilní, aby šla snadno přenášet, nedrolila se, neklouzala, nesesouvala se, a která by mi poskytovala pevnost a oporu. Nemohla jsem dostat lepší tip, s jógamatkou od Manduky to byla láska na první pohled!

Denně ji používám již přes rok a vypadá stále jako nová, takže věřím, že pro Manduku není problém za ni ručit celoživotní zárukou. S jógamatkou jsem souzněná a spokojená až do takové míry, že při nedávném pořizování nové podložky pro dalšího člena rodiny jsem opět vsadila na jistotu. To znamená jediné – pořídila jsem další model od Manduky! Manduku vřele doporučuji z celého srdce – jak pro její úctyhodné priority, kampaně, kvalitní výrobky a vztah k přírodě, tak i pro úžasné jógamatky, které jsou skutečně TOP.

Vyberte si z pomůcky od Manduky přehledně a cenově výhodně v eshopu timeisNOW.

 

Komentáře (0)
Vendula Jindrová

Jsem studentka, velká milovnice jógy, zdravého životního stylu, hudby, čtení a pohody. Jóga se stala před pár lety nedílnou součástí mého života a od té doby není den, kdy bych si ji nezacvičila.

28.11.2017 - 13:15

, ,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu