TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Zacvičte si jógu na letišti

joga na letisti

Cestování letadlem, zvláště potom na delších cestách, může být náročné a někdy i stresující. Dlouhé hodiny prosezené v letištní hale při čekání na odlet, přestup nebo zpožděné letadlo, hluk a všude kolem plno lidí. Čas, který bychom mimo letiště mohli efektivně využít, se smrsknul do procházení duty free obchodů, hledání bezplatného připojení na internet a pojídání drahého letištního jídla.

Nebylo by skvělé mít možnost se na chvilku zavřít někam stranou od lidí, zhluboka se nadechnout a trošku se protáhnout? Uvolnit ztuhlou šíji, protáhnout přesezené nohy a jemně rozpohybovat celou páteř třeba prostřednictvím cvičení jógy?

Otevření první jógové místnosti na letišti v San Franciscu v roce 2012 se setkalo s rozporuplnými reakcemi. Někteří to viděli jako naprostou zbytečnost, momentální módní výstřelek, jiní naopak vítali tento nápad s nadšením a otázkou, proč se na letištích s jógovými místnostmi nezačalo už dávno. Amerika se tedy stala průkopníkem a po vzoru San Francisca zřídila i další americká letiště oázu klidu pro své cestující. Nebojte, nemusíte si ale vaše cestování schválně plánovat až přes dalekou Ameriku, protože trend jógových místností dorazil i do Evropy.

joga na letisti

Seznam letišť, kde si můžete zacvičit jógu, protáhnout tělo a zrelaxovat se

  • San Francisco nabízí rovnou dvě místnosti, které jsou otevřeny 24 hodin denně. Jsou zdarma přístupné všem cestujícím a mají základní jógové vybavení.
  • Dallas/Fort Worth  má mezi terminály B a D plně vybavené jógové studio.
  • Na letišti Chicago O’Hare najdete jógovou místnost na terminálu 3 a má otevřeno každý den od 6 ráno do 10 večer. K dispozici jsou jak podložky, tak i nástěnná obrazovka přehrávající jógová cvičení a obrázky z přírody. Abyste nezmeškali váš let, je zde další obrazovka s letovými informacemi. I další letiště v Chicagu, Chicago Midway Airport, má pro cestující od 6 ráno do 10 večer k dispozici jógovou místnost.
  • Burlington, Vermont má útulnou jógovou místnost, takže ani nepoznáte, že jste na letišti. Zařízení místnosti si totiž vzalo na starost místní jógové studio, Evolution Yoga, a tak se ve druhém patře letiště můžete příjemně zrelaxovat.
  • Londýnské letiště Gatwick ve spolupráci s jógínkou jménem Shona Vertue otevřelo nejen bezplatnou jógovou místnost, ale zároveň připravilo i krátké video, podle kterého si můžete zacvičit. Video je zaměřeno hlavně na stimulaci zažívání a cirkulaci krevního oběhu.  Zde si můžete ono video prohlédnout.
  • Londýnské letiště Heathrow stejně jako letiště v Hong Kongu sice má jógovou místnost, ale v rámci SkyTeam Lounge. Pokud tedy nejste členem jejich elitního programu, necestujete první nebo business třídou, můžete na návštěvu jógové místnosti zapomenout.
  • Finské letiště v Helsinkách nabízí cestujícím bezplatný vstup do salónku Kainuu, kde kromě jógových podložek můžete využít i bezplatné připojení na internet, nebo si můžete odnést či vyměnit knížku na čtení. Není to tedy typická jógová místnost, ale spíš relaxační zóna.
joga na letisti

Yogaroom San Francisco

Nápad s jógovými místnostmi oslovil i další letiště, která zkouší zavést takzvané dočasné jógové místnosti. Provizorní prostor pro nejen jógové nadšence bývá většinou vybavený alespoň jógovými podložkami a nabízí soukromí. Pokud se jógové místnosti osvědčí, stanou se součástí letištních hal a možná se časem dočkáme i nějakého útulného jógového prostoru na našem pražském letišti.

 

Komentáře (0)
Dagmar Gebauerová

Jóga mi už pár let dělá věrného parťáka na cestě životem. Ukazuje mi, jak být lepším člověkem a učí mě větší toleranci jak k sama sobě, tak i k mému okolí. Přináší nadhled, nové vědomosti a dává radost.

08.04.2016 - 22:46

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu