Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin

Co je to zdraví?

Ve skutečnosti je to v současné době převládajíc systém, který nám brání v tom, abychom se v plném zdraví, kráse a síle těla i ducha dožili 140 let. Namísto toho nám naděluje konzumní život, na počátku plný závislostí, později plný nemocí a na jeho nehezkém konci nám skýtá možnou sebevraždu, u níž bude už brzy asistovat lékař.

Nehezký není jen svět, který nás obklopuje, svět se svými kouřícími továrními komíny, páchnoucími výfuky, znečištěnými řekami, jezery a moři, padajícíi satelity a vybuchujícími jadernými reaktory. Nehezké je rovněž dívat se na většinu našich umírajících mužů a žen 50% jejich substance se na jejich blaženém konci skládá z usazenin. Kdysi nádherná Eva dnes vypadá, jako naplněný kontejner. Přitom by bylo všechno tak jednoduché. Kdyby se byla tolik nepřemáhala. Kdyby se byla zřekla konzumace kávy a masa, kdyby byla nekouřila a nejedla tolik sladkostí. Kdyby si byla ulevovala při nadýmání a kdyby se byla dokázala zbavovat stresu a zlosti, jakož i všech pochutin, které jí po celý život tak chutnaly.

Namísto toho měla jíst celý život potraviny s vysokým obsahem minerálních látek a vůbec se měla stravovat vegetariánsky. Měla žít v harmonii a pravidelně se zbavovat usazenin. Vůbec měla žít skromněji a disciplinovaněji a o své tělo měla pečovat zásaditými prostředky. Kdyby navíc bývala byla její strava bohatá na vitalizující látky a na minerály a nápoje, které celý život pila, jakbysmet, kdyby se jí po celý její život dostávalo čerstvého vzduchu, čisté vody a božího světla, bylo by jí dnes 140 let a těšila by se ze svého života až do jeho posledního dne.

(Ukázka z knihy Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin, Peter Jentshura, Josef Lohkämper)

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.02.2010 - 13:48

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu