Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógový rapper – MC Yogi, seznamte se

MC Yogi

Po té, co jóga opustila svoji kolébku a začala se šířit po světě, nutně dochází k tomu, že ji různé kultury adoptují do svého prostředí. Ta americká dala světu spojení jógy s hip-hopem. Je to trochu šokující, ale v zemi, kde se pořádají i svatby s nádechem jógy, nás to až tolik nepřekvapí.

MC Yogi vyrostl na malování graffiti a poslechu hip-hopu. Jógu objevil ve svých 18 letech, kdy se spolu se svým otcem zúčastnil meditačního kurzu s indickým spirituálním učitelem. Jeho učení na něj silně zapůsobilo a zasvětil svůj život studiu spirituálního učení.

Věnuje se studiu fyzické jógy, stejně jako meditaci, filosofii a náboženství. Má na svém kontě rovněž tři alba. Jeho první, Elephant Power z roku 2008 následovala Pilgrimage v roce 2012 a v roce 2014 Mantras, Beats and Meditations. V jeho textech se prolíná jeho láska k józe a hip-hopu.

V písni “MC Yogi’s Got Style” rapper například vyznává svůj obdiv k veganskému a vegetariánskému životnímu stylu. V dalších písních rapuje o Gándhím, lidských právech, józe nebo hinduistických božstvech.

V jeho písních se kromě hip-hopu objevují I prvky reggae, dancehallu, Bollywoodské a klasické indické hudby.

Nám se nejvíce zalíbila píseň o jedné z největších osobností 20. století Mahátma Gándhím.

MC Yogi i jeho žena jsou instruktory jógy v Kalifornii a bývá pravidlem, že si s ním můžete před jeho koncertem zacvičit jógu.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

16.10.2014 - 15:47

, ,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu