TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vinyasa flow = umístit a plynout

Máte rádi „svý jistý“? Některé lekce jógy postupují podle přesně daného klíče. Může být na zdi na plakátě, v hlavě lektorky nebo v knize. Jiné zase představují pokaždé jinou výzvu: průběh lekce ovlivňuje počasí, roční období, složení skupiny nebo energie ve vzduchu. Právě taková je i jóga stylu vinyasa flow, série plynoucích pohybů propojených dechem. Kolikrát za hodinu zvládnete psa hlavou nahoru a dolů?

Správně umístit

Sanskrtová složenina vinjása znamená „umístit specifickým způsobem“. Vzhledem k tempu, jakým se pozice někdy střídají, je umístění těla i končetin kolikrát opravdu výzva. A do toho pořád dokola sekvence vinjásy, čaturanga… ale není to tak i v životě? Že v těžších chvílích je hlavně důležité pořádně dýchat? Ať už dechem udžájí, nebo jen tak, jak nás naučila příroda.

Výdrž, síla a vyrovnanost

„Připravila jsem se tak i na extrémní orientační běh,“ směje se jogínka Silvie. „Dvakrát týdně jóga s převahou vinyasy, trochu tance… a pak běžet třicet kilometrů a uspět v první desítce.“ Vinyása jóga má výborný vliv na střed těla (to ta věčná čaturanga), díky intenzivnímu dechu se svaly více prohřívají a tím se efektivně posilují. Zásadní vliv má ale vinyásové plynutí na harmonizaci těla a mysli. Nacvičený klid v duši pomáhá překonat i těžší životní situace a pohlížet na všechno tak nějak s odstupem. Zároveň jste na ty potíže posílení jako bojovník I., II. nebo i III.!

Vyhraďte si pondělní večer či úterní dopoledne a přijďte na lekci vinyasa flow do Yogacentra Holešovice. Učí jogínka a umělkyně Soňa 🙂

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

27.11.2018 - 10:44

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu