Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Z ustrašeného začátečníka ostříleným jogínem

pavel_hub

Ať už s jógou začínáte nebo cvičíte několik let, pravděpodobně víte, jaké to je, když se naplno pustíte jen do jedné věci najednou. A možná byste to samé rádi udělali i s jógou, jen vám to jednou nedovolí práce, jindy nemocné děti a jindy si raději chcete jít zaběhat nebo prostě jen relaxovat.

A tak pravděpodobně přijde nápad zúčastnit se jógového pobytu – při nejmenším víkendu, při nejlepším celého týdne. Víkendy jsou sice prima, ale stačí pár týdnů a odhodlání, že od toho víkendu budete cvičit opravdu pravidelně, se pod nánosem přibývajících povinností rozplyne.

Co by ale mohl s vašim cvičením a vašimi prioritami udělat takový jógový týden?

Poznat nové lidi, se kterými se budete navzájem každý den podporovat, objevit nové techniky, na které jindy není čas a o kterých jste třeba ani netušili, že by mohly být součástí jógy, díky nim posunout své cvičení ásan o několik úrovní výš, ale hlavně se tak nějak naladit na vlnu větší spokojenosti, cítit se více v míru sami se sebou i se svým okolím a dokonce tak mít i více energie.

Jak se říká, jóga není jen o té hodině/dvou na podložce a právě v tomto týdnu si ukážeme, jaké to je, být na vlně jógy od rána do večera, den za dnem. A možná i v noci 🙂

Jaký bude program?

Rána začneme meditacemi a to hned ve dvou provedeních: vsedě a v chůzi. Dopoledne věnujeme intenzivnímu vyplavování endorfinů, neboli cvičení ásan – ať už váš základ pramení v jakékoliv jógové škole a ať jsou na tom vaše tělesné rozsahy jakkoliv, všechny ásany jsou připravené i v takových variantách, aby si jejich účinky užili všichni.
Odpoledne se podíváme za hranice ásan – často se totiž teprve až za nimi otevírají dveře k těm opravdovým přínosům jógy. A naopak, bez nich je cvičení ásan jen vylepšeným tělocvikem.

Večery jsou vyhrazeny eliminaci návyků a přesvědčení, které nám život spíše znesnadňují, než aby nám v něm pomáhaly. Při cvičeních a diskuzích, které na ně budou zaměřené, často dojdeme i k jejich příčině – a to je první krok k jejich odstranění.

V závěru každého dne vás čekají rituály pro klidný a hluboký spánek.

Celá akce se navíc odehráva uprostřed přírody a s vynikající vegetariánskou stravou, takže  postaráno o vás bude od a do zet. A pokud chete vědět na co dalšího se ještě můžete těšit a jak se na akci registrovat, navštivte stránku yogalibre.cz/jogatyden.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

27.03.2017 - 09:48

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu