TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Proč jóga na Bali?

JARO JE TADY

Pomalu se prodlužují dny, máme stále více a více světla a jaro nás už dávno obklopilo svojí omamnou vůní. Stačí se pouze naladit v souladu s přírodou a očekávat čas plný slunečního záření, duševní pohody a nové životní energie.

Zima byla poklidným obdobím, kdy jsme odpočívali a nabírali síly. Nyní každého čeká velký výdej energie spojený s čerpáním nové životní energie a vypořádáváním se s každodenní realitou.

JÓGA A MEDITACE

Jednou z možností, jak toto vše zvládnout a dosáhnout vnitřního klidu a pohody je péče o duševní zdraví. A přesně to nám přináší jóga a její nedílná součást – meditace.

Meditace nás dělá bdělejšími a uvědomělejší nejen sebe sama, ale i celého světa. Posiluje nás v rozvoji zdravého vztahu k myšlenkám, názorům, emocím a zkušenostem.

Jóga a meditace nás vedou k posilování našeho vztahu k přírodě a uvědomění si její síly a její životní nezbytnosti.

/

JÓGA NA BALI

Chceme-li více žít v souladu s přírodou a dle pravidel jógy, je ideální si toto soužití spojit s poznáváním, kde objevujeme celý svět, ale i sami sebe.

Původním významem slova jóga je obnovené spojení já s vyšším bytí. Těžko byste hledali příhodnější místo, kde se o toto pokusit, než na indonéském ostrově Bali. Tento ostrov svojí  duchovní tradicí a harmonickým způsobem života volá po zastavení se a hledání životní harmonie.

Cvičení jógy lze navíc spojit s návštěvou netradičních míst, kterými jsou rýžová pole, tajemné zahrady, starobylé chrámy, vodopády a starodávné budovy ve tvaru altánů. Zde můžete cvičit, meditovat, vychutnávat si masáže nebo i navštívit kurzy tance.

Prožít východ slunce na sopce, pláži či při cvičení jógy s výhledem na rýžová políčka je neopakovatelný zážitek na celý život. Jóga na Bali dává ideální šanci spojit pohybové aktivity s návštěvou krásných a zajímavých míst. Dýchne na vás přímo nádherná jogínská kultura ruku v ruce s nezapomenutelnou atmosférou malého, ale kouzelného ostrova Bali.

TIP: Vydejte se cvičit jógu na Bali a spojte relaxaci s poznáváním tohoto jedinečného ostrova. Na Bali můžete cvičit jógu s Kirsten, Lindou Michnna, Lenkou Cvikovou nebo s Olgou Šnapkovou od 40 760 Kč na 12 dní.

UBUD – CENTRUM JÓGY A RELAXACE

Hlavním duchovním centrem Bali, ideálním místem pro praktikování jógy a načerpání pozitivní energie, je městečko Ubud. Leží ve vnitrozemí ostrova na mírných svazích, obklopené rýžovými políčky.

Nechte se rozmazlovat širokou nabídkou holistických služeb tamních salónů, lázní a wellness center. Nebo navštivte jednu z mnoha jogínských škol a vyzkoušejte některý z detoxikačních a ozdravných programů.

A pokud toužíte po důkladném očištění své duše a nasměrování ve svém životě,  rozhodně zajděte za místním léčitelem (šamanem) a podstupte s ním očistný rituál, který vás zbaví veškeré negativní energie a zalije vaše tělo uvolněním, klidem a mírem.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

15.03.2019 - 12:50

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu