TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Netradiční jógový formát JOGA JAM se představí už 15. dubna

Dvě pražské lektorky jógy Jana Vykoukalová a Kristýna Kolovratová představí 15. dubna v 10 hodin v prostoru Pohled pracoviště vlastní netradiční jógový formát JOGA JAM. Jedná se o devadesáti minutovou lekci, která na základě pohybové improvizace propojuje dynamické a klidnější styly cvičení.

V čem joga jam spočívá? Primárně ve střídání lektorek na bázi vzájemných pohybových asociací, během kterých si předávají vedení lekce. “Zatímco jedna z nás předcvičuje, druhá se může plně věnovat klientům – také v tom je výhoda vedení lekce ve dvou” zmiňuje Jana Vykoukalová.

Stejně jako pro hudební jam je i pro ten pohybový důležitá atmosféra a celkové naladění všech zúčastněných. Ze vzájemného souznění potom vychází pohybová improvizace především.

Stějně jako známější divadelní improvizace pracuje i ta jógová s principem hry. “Jako absolventce divadelní fakulty je mi princip hraní si blízký a myslím, že je pro svobodu a volnost pohybu nezbytné s tímto aspektem alespoň do určité míry pracovat”, doplňuje Kristýna Kolovratová.

Pro koho je JOGA JAM určený?

JOGA JAM je otevřená a svobodná platforma, kterou můžou navštívit lidé bez ohledu na věk, pohlaví nebo pohybovou zdatnost. Je širokospektrálněji zaměřená, v hravějších momentech je možné zabavit i děti nebo alespoň to dětské v dospělých, fyzicky náročnější chvilky uspokojí zdatnější a zkušenější jógíny a jinové části jsou věnovány všem, kteří potřebují odpočinek a relax. Každý se libovolně může projevit v aktivitě, která mu nejvíce vyhovuje a zpomalit ve chvílích, kdy cítí, že pokračovat nechce nebo nemůže.

Budoucnost JOGA JAMu

Vize jóga jamu směřují k tomu, aby se postupně na lekci mohl stát na chvíli lektorem každý. Snahou je budouvat komunitu lidí, kteří budou mít nejen znalosti a schopnosti k tomu, aby lekci podle svého uvážení z části vedli, ale aby se v harmonii a vzájemném propojení dokázali vystřídat a dali vzniknout pohybové partituře, která potěší všechny přítomné.

Kontakt:

EMAIL: jogajamofficial@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/jogajamofficial/

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

06.04.2018 - 08:15

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu