TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Nejlepší cvičení pro děti? Jóga. A proč?

Konec prázdnin za rohem, školní rok za dveřmi a je čas rozmyslet, co budou děti páchat po škole. Možností je strašně moc ‒ jóga je jedna z nejlepších. Čtěte proč.

Na józe se nesoutěží

Častá bolístka pohybových aktivit pro děti je, že se u nich musí závodit, dávat góly, zrychlovat čas a sbírat body. V tomhle má jóga obrovskou výhodu. Je z principu nesoutěžní. „Stejně jako v případě dospělých, ani děti do ničeho nenutíme,“ říká dlouholetá lektorka dětské jógy Nikola Mrázková. „Když na některou ásanu nemají náladu, mohou si na chvíli jen klidně sednout a pozorovat.“

Síla, pružnost a stabilita

Jóga je neuvěřitelně mnohovrstevnatá. Rozvíjí pružnost kloubů, zvyšuje stabilitu, buduje dlouhé štíhlé svaly a zdravou pevnou kostru. Tyhle efekty je možno pozorovat už po několika lekcích ‒ to ostatně platí pro děti i pro dospělé. Ásany na józe pro děti i junior józe jsou přizpůsobeny věku, cvičí se na motivy příběhů se zvířaty a lekce krásně uteče.

Sebevědomí a koncentrace

Jak může jóga zvyšovat sebevědomí? Třeba tak, že své úspěchy poměřujete jen sami se sebou. Prostředí Yogacentra je bezpečné a lekce pro děti veskrze zábavné a příjemné. Naše zkušená lektorka ví, jak na ně. A při dechových cvičeních, relaxaci a práci ve dvojicích se zlepšuje i koncentrace a ohleduplnost k druhým.

Zkuste jógu i na svoje děti a zapište je na lekce jógy do Yogacentra Ďáblice. Maminky s miminky pak rádi uvítáme v pondělí a ve středu v Holešovicích!

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

29.08.2018 - 22:39

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu