TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Letní čas, zimní čas, jógový čas. Kde ho vzít a nekrást?

Taky si každou chvíli povzdechnete, že den by měl mít šestadvacet hodin a týden osm a půl dne? Bohužel se nám všechno musí vejít do menších čísel. Včetně jógové praxe. Jak komprimovat čas a vmáčknout jógu do rozvrhu?

Ve dvou se to lépe…

Někteří jogíni berou jógu jako týmový sport: lepší je chodit ve dvou nebo v partě, příklady táhnou a ostatní se na vás budou zle koukat, pokud nedorazíte. Tato rada ovšem není jednoznačná ‒ v některých kolektivech s větším počtem „spoluchodících“ spíše stoupá pravděpodobnost vynechání lekce, kdykoli někdo nemůže…

Mnoho studií nabízí možnost zakoupení celého kurzu najednou ‒ to má dvě výhody: za prvé tak máte jistotu, že na vás vždy zbyde místo, za druhé je přece škoda přijít o již investované peníze.

Lepší je také vybrat si jógové studio, které máte například po cestě z práce nebo hned u domu: sebeměkčí podložky a teplejší voda ve sprše nevyváží otravnost dlouhého cestování. S tím souvisí drobná rada pro dojíždějící ‒ oblečení na jógu si klidně nechávejte v práci nebo v autě, abyste nebyli omezení nutností extra cesty a mohli reagovat na rychlé změny rozvrhu.

Ráno, raníčko jogínka vstala

Není nutné si jógu dopřávat až večer za odměnu. Čím dál oblíbenější jsou ranní lekce, někdy i venku v parku nebo na střeše.

Pokud máte některé jógové centrum poblíž práce, prověřte nabídku poledních lekcí. Třeba se nadchne celá kancelář… Třeba v Holešovicích vaří každý den, od pondělí do pátku, polední jógové menu jiná kuchařka. Zkuste Janu, Nikolu či Adélu a aspoň jeden den v týdnu prchněte mezi dvanáctou a jednou do Yogacentra!

O různých možnostech a časech jógových lekcí jsme psali také v článku Která je ta pravá? 

Jak se přinutit soustředit

Máte problém udržet mysl na jednom místě? Soustředit se na meditaci, myslet na nádechy a výdechy? I klid se musí trénovat. Zkuste vnášet drobné relaxace, pozastavení se i do běžného dne. Dívejte se v hromadné dopravě z okna, snídejte (a bez novin, televize a Facebooku), vyzkoušejte i soustředění na jednu manuální činnost ‒ třeba pořádně vypeckovat višně nebo pečlivě vyžehlit košili. Na lekci v klidné šavásaně, kde vás opravdu nikdo neruší, to pak půjde samo.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

28.06.2018 - 12:03

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu