TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga pro fascie: roztáhněte křídla

Připadáte si věčně ztuhlí, zkrácení a skuhráte na bolest zad? Pravděpodobně pracujete v kanceláři. Nad papíry netrpí jen svaly a klouby ‒ zabrat dostávají taky fascie. Jak se ale taková věc vůbec protahuje?

Pomerančová kůže

Fascie (česky povázka!) obaluje všechny svaly, klouby i další orgány v těle. Někteří ji přirovnávají k bílým vláknům pod kůrou pomeranče, jiní odkazují na fascie viditelné při zpracovávání hovězího na guláš ‒ souvislá bílá nebo nažloutlá vrstva překrývající veškerou svalovou tkáň. Na horní polovině těla se potkává povrchová fascie hrudní a zádová. „Fascie chrání svaly i všechny orgány před vnějším porušením a umožňuje svalům ‚klouzat‘ po sobě. Rovněž může zabránit přenosu zánětů po těle“, vysvětluje lektorka jógy pro fascie Jana Smažíková.

Proč se tedy o fasciích více nemluví? K nám se zmínky o důležitosti fascií dostaly až v posledních letech. Právě jóga je ale soubor skvělých technik, jak fascie protáhnout a posílit, a tím velmi prospět celému organismu.

Od krku dolů

Na začátku článku jsme zmiňovali problémy s horní polovinou těla. Právě na velmi namáhaný krk a ramena, a také na fasciální soustavu paží a hrudníku se zaměří červnový workshop Jógy pro fascie v Yogacentru Holešovice. Jóga pro fascie je určitým mezikrokem mezi hatha jógou a jin jógou ‒ každá ásana se drží na několik dechů, ne ale tolik minut, jako při jinové praxi. Na workshopu také využijeme všemožné pomůcky, bolstery, cihličky, ale i některé neobvyklé, třeba tenisáky v ponožce! Druhý den se budete cítit, jako by vám narostla křídla 🙂

Na workshop se přihlašujte na webu Yogacentra. Cyklus jógy pro fascie navazuje volně, i druhý díl tedy může být váš první! Po létě nás pak čeká díl třetí ‒ protažení postranní části těla a díl čtvrtý ‒ spirální linie.

Těšíme se na vás a vaše fascie v Yogacentru!

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

31.05.2018 - 11:13

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu