evolution jaro 2019
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a nordic walking ‒ jako uzené a zelí

Jóga. Plné a soustředěné dýchání, promyšlené protahování, meditace a zpěv manter. Nordic walking. Funění do kopce, mávání hůlkami, čerstvý vzduch a slunce, vrcholová čokoláda. Můžou tyhle dvě věci mít vůbec něco společného?

Správná dvojka

Jóga prostě patří k nordic walkingu jako zelí k uzenému. Cvičením jógy se krásně protáhnou svaly posílené rychlou chůzí, při jin józe se uvolní i klouby a pojivová tkáň. Pránájáma na začátku a na konci lekce otevírá hrudník, zvyšuje kapacitu plic a jogín se tím pádem s hůlkami nezadýchá ani do mírného kopečka.

Víkend plný aktivity

Yogacentrum Holešovice pravidelně pořádá prodloužené víkendy právě s jógou a nordic walking (čtvrtek večer až neděle dopoledne). Ráno začerstva lekce jin jógy a výborná snídaně. Pak výlet za krásami středních Čech ‒ lesy, louky, mírně zvlněná krajina, zámek v Čestíně a katedrála v Kutné Hoře ‒ a pořádné kardio díky nordicwalkingovým hůlkám. V podvečer se vydýchat na hatha józe, dát si skvělou vegetariánskou večeři a trochu vína se spolujogíny nebo konečně otevřít tu knihu, co jste dostali k Vánocům…

Vypadnout z kolotoče

„Zvykli jsme si jezdit na prodloužené víkendy dvakrát ročně,“ říká Jana Smažíková, majitelka cestovní kanceláře Yogacentrum a lektorka jógy na prodlouženém víkendu v Čestíně. „Na jaře i na podzim je dost příjemné dopřát si pohov od práce a vyjet si ven na víc dní.“ Pro pobyty s jógou už Yogacentrum vyzkoušelo penzion v Bedřichově a klášterní ubytování v Broumově. „Kutnohorsko je dobře dostupné z Prahy i středních Čech a nemusíme se honit nikam do kopců,“ usmívá se Jana. „Proto jsme tentokrát tady.“

Věnujte jeden prodloužený víkend jen sobě a svému tělu, které vám tak dobře slouží. Zabalte si podložku na jógu, opasek a trekové hůlky a skočte rovnýma nohama do jara. Uvidíme se ve čtvrtek 19. dubna v Čestíně!

Přihlásit se můžete už teď na webu Yogacentra.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

23.03.2018 - 16:37

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu