Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Co je Áyurvéda?

ayurveda beauty

Proč Áyurvéda?

Dle Áyurvédy je zdraví dynamická rovnováha těla, mysli a ducha s universem. V překladu znamená Áyurvéda „věda o životě“.

Áyurvédský holisticky systém se věnuje původu nemoci a prevenci nemoci. Dle Áyurvédy je původ nemoci vždy psychosomatický. Proto především blahotvorně působí na uklidněni stresu a odstranění nervových poruch.

Co je Áyurvédská masáž?

IMG_2459

Masáž, která stimuluje tzv. Marma body. Spoje mezi myslí a tělem, analogický s tlakovými body akupunktury.

Marma body jsou body, skrz které proudí vitální, životni energie. Marma body jsou místa na těle, kde se potkávají svaly, žíly, tepny, šlachy, kosti a klouby. Jsou to akupunkturní body stimulované prsty tak, aby uvolnily vitální energii a obnovily energeticky proud.

Proto Ájurvédská masáž dokáže nabít člověka novou životní energií.

masaze1

K čemu konkrétně Áyurvédská masáž napomáhá?

Ajurvédská masáž je součástí programu detoxikace a omlazení, přičemž je tělo intenzivně masírováno s využitím teplého oleje a bylinek.

Napomáhá léčení artritidy, chronických bolestí, poruch zažívání, vysokého a nízkého krevního tlaku, poruch nervového systému, bolestí hlavy a migrény, imunitním dysfunkcím, ischias, úzkostí a depresí, nízké energii a únavy.

Ayurveda Beauty doporučujeme masáž “třetího oka” tzv. Shirodhara

masaze

Je to velmi účinná terapie pro léčbu mnoha nemocí spojených s hlavou, krkem, očima, ušima a nervovým systémem. Po krátké masáži celého těla, následuje masáž tzv.“ třetího oka“: pramínek teplého léčivého oleje pomalu stéká z nádoby, zavěšené nad hlavou masírovaného, na čelo v místě tzv. „třetího oka“, přičemž dochází k blahodárnému uvolnění mysli a celkové relaxaci. Tato terapie je velice účinná při léčbě poruch spánku, bolestech hlavy, při únavě způsobené mentálním vypětím nebo poruchách nervového systému. Je velice oblíbená pro svoje vysoce relaxační a uvolňující účinky.

Výběr ostatních Áyurvédských procedur které nabízí salon najdete na: www.ayurvedabeauty.cz

IMG_2426

Ayurveda Beauty odborníci

Sathyajith Walawe Appugamage – Sathy

Sathy je profesionální ayurvédský terapeut ze Srí Lanky. Studoval ayurvédu a její tradiční masážní techniky u indického profesora T. K. Ashoka z Government Ayurveda College Tri Vendram, Kerala. V roce 2009 Sathy přijal pozvání k pracovnímu pobytu v České republice a od té doby zde žije a působí jako odborný masér. Klienti oceňují nejen Sathyho vysoce profesionální práci a jeho talent, ale I jeho character a charisma.

Patrik Hauser

Odborník na ájurvédské masáže, luxusní relaxační masáže, švédské i sportovní masáže, těhotenské masáže, masáže pomocí trigger bodů pro uvolňování aktivačních bodů ve svalech, aromaterapie, hloubkové masáže technikou deep tissue.

Profesní zkušenost:

Spa Terapeut & Treatment Supervisor, Verdura Golf & Spa Resort, Rocco Forte, Sicily, Spa Terapeut & Treatment Supervisor Mandarin Oriental Prague

Spa Terapeut – Feline Day Spa, NYC, NY, USA

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

05.03.2016 - 22:58

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu