TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

HOT jóga v COLD počasí? Každopádně

Mrazy pomalu povolují, ovšem do jara je ještě hodně, hodně daleko. Meteorologové seriózní i bulvární doporučují nevycházet a šetřit se. V mrazu se špatně prokrvují periferie, suchý vzduch se hůře dýchá, při prochladnutí můžete nejen snáz chytit nemoci dýchacích cest, ale také močového ústrojí. Jak jde s mrazem dohromady jóga?

Dobře.

Začít se otužovat, když je venku pod nulou, je už trochu pozdě. Fyzicky aktivní lidé mají ale obecně lepší imunitu ‒ a začít s jógou se dá například teď hned. Postupné zahřátí při cvičení rozproudí krev i celkově organismus: to, že se vám například spouští rýma, je skvělé, protože se zvlhčují sliznice a odplavují se bacily!

Horká jóga v zimě, není to moc?

V hot jógovém sále se musíme připravit až na 40 stupňů. Není to moc? Může být. Pokračovat nebo dokonce začínat s HOT jógou v zimě je jen pro fyzicky zdatnější nebo jógově pokročilé. Nicméně pokud jste jinak celkem aktivní, jen se bojíte horka a přechodu z mrazu do čtyřicítek a zase zpět, přečtěte si článek o Eskymácích na hot jin józe.

Opatrně s klouby

V zimě máme tendenci se různě choulit do sebe a tuhnout. Týká se to kloubů, vazů, svalů i fascií. HOT jóga může ztuhlá místa krásně uvolnit, riskujeme ale, že si z nadšení něco natáhneme či přetížíme. Dbejte výzev svého těla, nechoďte přes bolest a nezapomeňte, že pomůcky na jógu jsou od slova pomáhat.

V Praze doporučujeme na HOT jógu Yogacentrum Holešovice ‒ HOT jóga se zde cvičí už od roku 2011.

Extra tip proti bacilům

Spláchněte viry slanou vodou. Prastará technika pomocí nosní konvičky néti čistí dutiny a umožňuje volný průchod práně: prána přichází především skrz dech a musí mít volnou cestu!

Příště už si snad budeme moci povědět něco o jarní jógové očistě 🙂

 

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

02.03.2018 - 11:21

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu